Největší mýty z oblasti zdravého životního stylu – 2. díl

V prvním díle tohoto mini seriálu o největších mýtech z oblasti zdravého životního stylu jsme si napsali, jak souvisí cvičení a jídlo, o hlídání počtů kroků a pitném režimu. Dnes vám prozradíme něco o nízkotučných potravinách, toxinech v těle, režimu a mraženém ovoci a zelenině. Máte se na co těšit. Nebudeme vás už napínat a jdeme na to…

Diety a nízkotučné potraviny

Nízkotučné jogurty a tvarohy jsou sice fajn, ale pro lidi, kteří je mají z důvodu vysokého cholesterolu nařízeny lékařem. V opačném případě si škodíte a trápíte svůj metabolismus, který vám to dá dřív či později „sežrat“i s úroky. Pokud chcete zhubnout, zaměřte se na konzumaci zeleniny, ovoce, bílkovin, snížení obsahu cukru v jídelníčku. Cesta za vysněnou postavou nevede přes nízkotučné potraviny.

Smoothie zbaví mé tělo toxinů

Žádná šťáva z ovoce a zeleniny ani bylinkové lektvary nezbaví vaše tělo škodlivých látek. Smoothie určitě pomůže, ale aby se mohlo tělo očistit, musíte mít zdravá játra a ledviny, to oni se postarají o zbavení všech špatných součástí stravy. Jíst nezdravě, zatěžovat vnitřnosti a pak čekat, že vypitím smoothie se to zpraví je holý nesmysl. Tělo se restartuje a vyčistí samo, musíte mu jen pomoci tím, že budete jíst a pít zdravě a zaměříte se na potraviny s detoxikačními účinky. Ze dne na den to však nebude. Taková očista chvíli trvá.

Doživotní dieta

Žádný člověk nedokáže dělat dnes a denně po celý rok jednu a tutéž činnost. Natož celý život. Nelze se proto upnout na jedno a žít monotónní život. To je přesně to, co mnoho lidí odrazuje od pojmu „zdravý životní styl“. Rozhodně nejde o doživotní trest, ale styl života, který by vám měl být příjemný. A neznamená to, že si nikdy nemůžete dát pizzu, zmrzlinu nebo vypít skleničku slazené limonády.

Mražené ovoce a zelenina nemají vitamíny

Tak toto pravidlo již dávno neplatí. Platilo to v dobách, kdy potravinové společnosti nedokázali zpracovávat potraviny správně. V současnosti se při poctivém zpracování mrazí ovoce a zelenina do pár hodin po sklizni, a to tak, že nejdříve na velmi nízkou teplotu. Díky tomu si ovoce a zelenina dokáže udržet téměř všechny zdraví prospěšné látky. Ano – téměř. Čerstvé je vždy nejlepší, to bezesporu. Nicméně v zimě přijde takové ovoce vhod a mnohdy má více vitamínů, než zelenina a ovoce vypěstované uměle.

Obrázek: pixabay.com