Osvěžte se v parných dnech nejlepšími domácími limonádami. Budou Vám chutnat

Sluníčko začíná nabírat na intenzitě, s čímž souvisí i zvýšená potřeba pitného režimu. Většinu pitného režimu by měla tvořit čistá voda, ale je vhodné si příjem tekutin zpříjemnit lahodnými domácími limonádami. Díky nim zaženete nejen žízeň, ale i různé laskominy.

Na přípravu limonád lze využít mražené zásoby, ale samozřejmě velmi příjemnou záležitostí je čerstvé ovoce, zelenina a bylinky. Skvělý je meloun, ale i jahody, borůvky, třešně, ananas, máta, bazalka. Připravovat si můžete jak limonády, tak chutné osvěžující smoothie.

Nejoblíbenější letní domácí limonády

  • Melounová limonáda – meloun, citronová šťáva, med, máta na ozdobení a dochucení před podáváním, led.
  • Zázvorová limonáda – výluh ze zázvoru anebo zázvorovou šťávu, med, citron, salátovou okurku na kolečka nakrájenou, led.
  • Jahodová limonáda – 450 g jahod, šťáva z 1 citronu, 5 lžiček třtinového cukru, plátky melounu na ozdobu (nebo nakrájet na kostičky a vložit do skleničky před podáváním), minerálku.
  • Ledový čaj – klasický sypaný čaj, třtinový cukr, pár lístků máty, šťávu ze tří pomerančů, šťávu z jednoho citronu, salátovou okurku na kolečka nakrájenou (do vychladlého čaje), kostky ledu.
  • Grapefruitová limonáda – 2 ks grapefruitu, 1 ks citronu, 2 lžíce kokosového cukru, 1,5 litru (čistá voda + minerálka), led, pár lístků bazalky.
  • Malinová limonáda – maliny rozmixujte na pyré, přidejte minerálku, med, citronovou šťávu a podávejte s ledem

Jak limonády připravit?

Většinou se rozmixuje ovoce, zředí vodou či minerálkou a následně dochutí ostatními ingrediencemi. U zázvorové limonády je možné nejdříve připravit čaj – zázvor zalít horkou vodou a nechat vychladnout, poté scedit.

Podobně se připravuje i ledový čaj, kdy dáte nejdříve vyluhovat sypaný čaj. Může jít o černý, červený, zelený, ovocný, bylinkový. Ten se po vychladnutí následně dochutí dalšími ingrediencemi a nechá v lednici. Podává se studený s ledem.

Ledová tříšť

Na ledovou tříšť budete potřebovat led, cukr a zajímavé ovoce nebo ovocnou šťávu na dobarvení. Šťávu z červené řepy, mrkve, borůvek. Společně vše rozmixujete v mixéru, případně lze vytvořit ve zmrzlinovači.

Obrázek: pixabay.com