Pro ženy po 40 jsou tyto cviky nenahraditelné. 4 minuty denně vám zajistí věčné tělesné mládí

Fotografie: Depositphotos

Věčné mládí si můžete udržet díky těmto jednoduchým cvikům. Stačí je provádět pravidelně a ochráníte se před nepříjemnými známkami stárnutí.   

Vypadat po celý život mladě a krásně je snem téměř každé ženy. Pokud tomu však chcete jít naproti, budete se muset podle lékaře Daniela Bubnise zaměřit na správná cvičení, která podporují lidský organismus a jeho fungování – a to nejen co se týče zdraví orgánů, ale také schopnosti rovnováhy, flexibility a psychické stability. Obzvláště účinně se osvědčila aerobní aktivita.

Správná cvičení pro udržení věčného mládí

Abyste zůstali mladí, je vhodné zaměřit se na aerobní aktivity o délce 20 až 30 minut s intenzitou maximálně 70 %. Jedná se zejména o běhání na běžeckém páse, cyklistiku v přírodě (nebo také jízdu na stacionárním kole), každodenní chůzi, ale také například tanec s ostatními lidmi. Pomoci vám dokážou také anaerobní aktivity s přestávkami, jako je cvičení se vzpíráním. Pro zvýšení svalové síly je doporučováno provádět 3 série po 12 opakováních, a to s intenzitou 40 až 60 %.

Jak také potvrzuje web Giatros-in, s udržením optimálního zdraví a mladistvého vzhledu vám dokážou pomoci také dechová cvičení. Ta byste měli provádět nejlépe pod dohledem odborníka, který vás povede k nejlepším výsledkům. S tím poté souvisí také otužování a protahování – právě tyto dvě aktivity se osvědčily při udržování zdravého těla snad nejlépe ze všech metod. Můžete se zaměřit například na jógu, a to alespoň dvakrát do týdne.

Tai Chi a plavání

Tai chi je ideální a komplexní cvičební program pro seniory s pozitivními účinky na celé tělo. Tai Chi představuje pohyby přírodních živlů a starověkých čínských bojových umění. Ačkoliv to může znít náročně, jedná se o velmi snadné techniky, které vám pomohou zpevnit tělo a aktivovat důležité body pro udržení věčného mládí. Mezi jednu takovou praktiku patří například i CCHI KUNG, o které jsme se na webu ZdravéStravování.eu nedávno zmiňovali.

Lehněte si s ručníkem pod zády a začněte rychle hubnout tím nejpohodlnějším způsobem

cvičení starší pár
Fotografie: Freepik

Vynechat byste neměli ani plavání, které skvěle podporuje krevní oběh a je vhodné pro každou věkovou kategorii. Pro udržení dobrého zdraví stačí chodit alespoň třikrát do týdne na jednu hodinu, což vám zajistí nejlepší výsledky. Pokud chcete, můžete vyzkoušet také některá cvičení v bazénu, která přirozeně zatěžují svaly a pomáhají je posilovat. Před každým cvičením také nezapomínejte na správné zahřátí, abyste byli dostatečně připraveni na výkon.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]