Zdravotních výhod cvičení CCHI KUNG, které by měl znát každý

Qi gong“ nebo také „chee gong“ či „cchi kung“ je jemná, plynulá forma pohybové terapie, která přináší řadu zdravotních výhod. Slova qi gong znamenají „práce s energií“. Jakmile miliony lidí po celém světě nahlédlo pod pokličku s praktikami taoistických a buddhistických mnichů v Číně, začali praktikovat tento režim meditačního pohybu a hlubokého dýchání, aby zlepšili svou fyzickou a duševní pohodu.

Co je cchi kung?

Pravděpodobně jste někdy viděli lidi, samostatně nebo ve skupinách, jak drží pózy, které se podobají jógovým ásanám, bojovým uměním nebo super pomalým tanečním pohybům. Je pravděpodobné, že praktikují cchi kung nebo jeho sourozeneckou disciplínu, tai chi. Oba typy cvičení sdílejí některé podobnosti, ale nejsou úplně stejné – cchi kung je širší kategorie energetické práce, která zahrnuje tai chi a další čínská bojová umění.

Podle tradiční čínské medicíny, principů, na nichž je cchi kung založen, proudí energie (qi) našimi těly podél kanálů nazývanými meridiány. Když je tato energie silná a volně proudí do všech částí vašeho těla, jste ve stavu dobrého zdraví. Předpokládá se, že porucha v tomto toku způsobuje onemocnění. A blokování toku je pociťováno jako chronická bolest.

Dlouhodobé vystavení velkým a malým stresorům – ať už se jedná o léčbu rakoviny nebo prosté zvládnutí tlaku rušného života – vyčerpává naši nabídku qi. Klidné pohyby a dechové vzorce, které vytváří cchi kung, jsou navrženy tak, aby pomohly obnovit zdravou a plynulou rovnováhu qi v celém těle, což pomáhá zlepšit vaše zdraví a vyrovnat váš duševní a emoční stav.

Zdravotní výhody cvičení cchi kung

 1. Může pomoci zlepšit flexibilitu kloubů, sílu svalů a rozsah pohybu

 2. Odstraňuje napětí a úzkost

 3. Snižuje úroveň stresu a vyvažuje emoce

 4. Podporuje zdraví srdce

 5. Posiluje nervy

 6. Má pozitivní vliv na vnitřní orgány

 7. Zlepšuje fungování cév

 8. Získáte svobodnou a klidnou mysl

 9. Zrychluje zotavení po úrazech a operacích

 10. Stabilizuje hormonální systém

 11. Posiluje funkci lymfatického a imunitního systému

 12. Uvolňuje ztuhlé svaly

 13. Skvělé cvičení pro fascie (fascie tvoří vláknitou síť, která spojuje každou buňku v těle)