Rychlá úleva od bolesti zad pomocí jednoduchých cviků

Když si všimnete, stále více lidí si stěžuje na bolesti zad. Není se čemu divit, dnešní moderní doma si zpravidla vyžaduje sedavé zaměstnání, celé dny v kanceláři a pak ještě doma u počítače nebo televize. To je na naše záda a držení těla veliký tlak, který se nakonec musí někde projevit. Vhodným řešením je cvičení.

Pokud na něj ale nemáte čas a přesto se bolesti zad chcete zbavit, zkuste tyto následující jednoduché jógové pozice, které vám pomohou ulevit od nepříjemných pocitů.

Co byste před cvičením měli vědět

Jóga je skvělým způsobem, jak si ulevit od jakékoli bolesti, ale je důležitá znát pravidla, jak ji správně provozovat.

 

  • Pohybujte se tak, aby vás nic nebolelo
  • Nic nedělejte na sílu
  • Pohybujte se pomalu
  • Pravidelně dýchejte

Otáčení těla

Lehněte si na záda a ohněte nohy v kolenou. Otočte je na jednu stranu a zbytek těla na druhou, poté opakujte na opačnou stranu. Nezvedejte boky ani záda a zkuste vydržet asi 2 – 3 minuty. Je velice důležité, abyste cvičili tak, aby vás nic nebolelo. Jakmile ucítíte nepříjemný pocit, povolte.

Zvedání horní části těla

Tato pozice je jednou z nejjednodušších a nejúčinnějších. V józe se nazývá kobra. Lehněte si na břicho, dlaně položte k hrudníku a pomalu začněte odlepovat prsa od země. Ramena jsou uvolněná a pánev na zemi. Držte pozici asi minutu až dvě. Opakujte 4-5krát.

Přitahování kolen k hrudníku

Lehněte si opět na záda a přitáhněte jedno koleno k hrudníku. Druhou nohu držte rovně na zemi. Po několika vteřinách nohy vyměňte. Cvik opakujte na každou nohu 3-4krát.

Číslo 4

V tomto cviku byste měli držet takovou polohu, že vaše tělo bude připomínat číslo 4. Lehněte si na záda a ohněte kolena. Pomalu překročte pravou nohu a položte ji na levé koleno a levou nohu přitáhněte k hrudníku. Držte několik minut a poté vyměňte strany. Opakujte dle potřeby.

Předklon

Tato pozice vám pomůže zmírnit bolesti snad velice rychle a jednoduše. Pokud vám bude cvik nepříjemný, zkuste použít polštář. Sedněte si na zem s nataženýma nohama před sebou. Předkloňte se dopředu a zkuste se dotknout špiček u nohou. Zbytečně se nepřetěžujte, pokuste se dosáhnout co nejdále, ale nic netlačte na sílu. Vzpomeňte si, že by vás nic nemělo bolet, pouze byste měli cítit potřebnou úlevu.

Posílení páteře

Tato poloha snižuje tlak na spodní část zad a pomáhá je zrelaxovat. Klekněte si, natáhněte ruce před sebe a zkuste napnout své tělo a snížit čelo. Držte několik minut.

Fotografie: Baohomnay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]