Čtyři triviální jógové cviky, díky kterým je možné snadno spálit tuk a vytvarovat břišní svaly v rekordním čase

Fotografie: Depositphotos

Cvičení břišních svalů nemusí představovat pouze škubavé pohyby. Jóga nabízí spoustu cviků, které vám mohou získat pevné břicho a předcházet bolestem zad.

Břišní svaly byly vždy základním znakem toho, zda jste nebo nejste ve formě, vzhledem k tomu, že jejich vypracování je jedním z nejtěžších cílů. Ploché břicho je hodně o jídle, ale také o správně zvolených cvicích. S těmito cviky nezískáte jen „pekáč buchet“, ale udržíte si pevné břišní svaly, které vám pomohou předcházet bolestem zad, zvýší vaši obratnost a flexibilitu. Zde je seznam nejlepších jógových cviků, jež posílí vaše břišní svalstvo. Více prozradila fyzioterapeutka Jennifer Mathe.

Pozice mostu (zvedání boků)

Lehněte si na záda s pokrčenými koleny a chodidly pevně na zemi, zhruba na šířku boků. Z této pozice přes paty zvedněte boky nahoru, spojte ruce pod tělem a zatlačte na zem, abyste lépe drželi boky nad podlahou. Vydržte v této pozici 1 minutu. U jógy hlavně nesmíte zapomínat na dýchání. Během cvičení zhluboka dýchejte.

Zvedání nohou na spodní část břicha

Lehněte si na záda s nohama u sebe a s rukama na podlaze. S nádechem zvedněte nohy nahoru velice pomalu směrem ke stropu. Držte tuto pozici po dobu 3 sekund. S výdechem spusťte nohy zpět do výchozí polohy. Krk musí být po celou dobu uvolněný. Ujistěte se, že držíte spodní část zad a hýždě přilepené na zemi, abyste se vyhnuli poranění páteře.

Pozice ryb (protažení zad)

Lehněte si zády na podlahu, ujistěte se, že máte nohy natažené a spojené k sobě, a položte ruce pod stehna. Protáhněte se v loktech, prohněte záda a nadechněte se. Zakloňte hlavu dozadu tak, aby se vaše čelo dotklo země. Zhluboka se nadechněte a pomalu se uvolněte, abyste se vrátili do výchozí pozice.

Fotografie: Depositphotos

Pozice kočky (protažení zad a páteře)

Tato pozice je nejlepší pro protažení spodní části zad a páteře. Začněte na rukou a kolenou, v podstatě ze svého těla vytvoříte jakýsi stůl. Při nádechu prohněte páteř dolů jako kočka. Při výdechu naopak zatáhněte hrudník dovnitř a záda zaoblete. Cvik provádějte pomalu a přitom se nadechujte tolikrát, kolikrát potřebujete.

Zdroj: Healthline