Účinná cvičení pro pevnější a štíhlejší stehna

Tisíce žen si přeje mít štíhlejší stehna, ale pokud jde o dosažení tohoto cíle, mnoho z nich není ochotno obětovat nějaký čas, úsilí a dodržovat zdravou stravu. Nicméně v dnešním článku vám pomůžeme, pokud patříte k těm, které jsou ochotny opustit zónu komfortu a půl hodinky denně zasvětit nenáročnému cvičení.

Stravovací a fitness expert Jessica Smith přišla s cvičebním programem, který vám pomůže dosáhnout požadovaného cíle mnohem snadněji a změny budou viditelné již po prvním týdnu. Bez námahy to však nebude. Cvičení zahrnuje 5 základních cviků + doporučen je 15-20 minutový kardio trénink po provedení daných cviků.

1. Dřepy s úkrokem do strany

První cvik není nijak náročný a zvládnou ho i začátečníci. Budete dělat dřep v širokém rozkroku, kdy při zvednutí se nahoru zvednete zároveň i koleno. Na každou nohu udělejte 10 dřepů a 3x zopakujte. Mezi jednotlivými sériemi si dejte 20 sekund pauzu.

2. Žabí dřepy v lehu

Tento cvik budete provádět na zemi, takže bude vhodné, když si pod sebe dáte podložku nebo měkkou deku. Jak tento cvik provádět uvidíte v přiloženém videu. Cvik proveďte 12x a opět 3x zopakujte, přičemž mezi každým opakováním si dejte 20 sekund pauzu.

3. Bruslař

Třetí cvik se podobá bruslení, proto tento název. Budete přeskakovat z jedné nohy na druhou, po dobu jedné minuty. Pokud je jedna minuta pro vás moc, rozložte si to na půl minuty, odpočinek 20 sekund a opět půl minuty.

4. Dřep s výkopem

Ani tento cvik není složitý. Uděláte dřep a vykopnete vždy jednu nohu před sebe, co nejvíce nahoru. Na každou nohu opakujte 15x To znamená, že uděláte celkem 30 dřepů.

5. Sumo dřepy

Posledním dnešním cvikem jsou sumo dřepy. Můžete je dělat bez míče anebo s fitness míčem, který máte za zády a válíte ho po zdi. Udělejte 15 sumo dřepů a opět 3x zopakujte, přičemž mezi každou sérií budete 20 sekund odpočívat.

Kardio na závěr

Jakmile budete mít odcvičeno, dopřejte si 15 minut kadrio cvičení – dodržujte toto cvičení každý den a budete mít pevnější a štíhlejší stehna. Zázraky za týden nečekejte, ale upravíte-li i jídelníček, menší výsledky vidět budou. Vydržíte-li měsíc, můžete si poplácat po ramenou a těšit se z ještě lepších výsledků. Pokud kardio nezvládnete poprvé naráz, stopněte si video, prodýchejte, napijte a po minutě pokračujte.

Obrázky: pinterest.com, julielohre.comŘekněte ostatním, co si myslíte