Cílené cviky odstraní tuk z vnitřních stran stehen. Poté už stačí jen upravit jídelníček

Fotografie: Depositphotos

Tuk na vnitřní straně stehen může velmi snadno pokazit váš vzhled, a snížit tak vaše sebevědomí. Naštěstí ale existují cviky, které vám ho pomohou odstranit.

Tuk v oblasti vnitřních stehen může být pro mnoho žen vážným spouštěčem úzkosti, neboť výrazně kazí estetiku těla. Pokud se s tímto problémem potýkáte i vy, nemusíte podléhat negativním myšlenkám a sebekritice, neboť existují jednoduchá cvičení, která vám pomohou s jeho odstraněním, a to snadno a poměrně rychle. Stačí je provádět pravidelně a výsledky se projeví brzy – samozřejmě také nesmíte zapomínat na zdravý dietní jídelníček, říká doktor Daniel Bubnis. 

Sumo dřep

Rozkročte se doširoka a vytočte špičky nohou do stran. V této poloze se zpevněte a začněte klesat dolů, jako byste dělali běžný dřep (pro zvýšení odporu můžete uchopit činku). Stejně tak je důležité při pokrčení kolen držet hrudník vysoko a kolena směřovat nad špičky nohou – při výstupu ze cviku poté zatněte břišní svaly, hýždě a vnitřní stranu stehen. Proveďte 2 série po 15 opakováních.

Boční výpad

Postavte se zpříma s chodidly u sebe a vykročte pravou nohou vpřed. Při pokrčení pravého kolena začněte klesat boky dozadu – během sestupu by se koleno nemělo posunout o více než 2 cm za špičky nohou a mělo by být vyrovnané mezi druhým a třetím prstem. Poté se odrazte pravou nohou a vraťte se do výchozí polohy. To samé opakujte na levou nohu, abyste dokončili 1 opakování. Proveďte 2 série po 15 opakováních.

Skater 

Postavte se s nohama u sebe, mírně pokrčte kolena a zatněte břišní svaly. Nyní se odrazte pravou nohou a přeskočte na levou – jakmile dopadnete na levou nohu, překřižte pravou nohu mírně za sebou v malém pokrčeném výpadu a zakloňte se v kyčli dopředu. Malým poskokem se nyní vraťte na pravou stranu a dokončete první opakování. Proveďte 2 série po 15 opakováních na obě strany.

žena výpady domácí cvičení s gumou
Fotografie: Pexels

Addukce v lehu na boku

Lehněte si na bok, pokrčte horní nohu a posuňte ji vpřed přes spodní nohu. V případě potřeby si horní nohu podepřete jógovým blokem nebo polštářem pro větší pohodlí. Poté natáhněte spodní nohu do dálky a začněte ji zvedat – snažte se udržovat boky v rovině a při pohybu zapojujte břišní svaly. Proveďte 2 série po 15 opakováních na obě strany.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]