Limonádová dieta pomůže při detoxikaci a hubnutí

Různých diet dnes existuje celá řada. Mezi ně musíme zařadit i zajímavou novinku, kterou je limonádová dieta. V čem je tak specifická? V tom, že je velmi jednoduchá a že dokáže pomoci jak při redukci váhy, tak dokáže pomoci také při detoxikaci. Podívejme se proto na tento program blíže.

Na čem je limonádová dieta založena?

Ano, je to skutečně pití limonády, která je složena z celkem 4 věcí. A to z čerstvé citronové šťávy, dále je složena z kajenského pepře, z javorového sirupu a vody. Tyto 4 ingredience se následně smíchají dohromady a vznikne nápoj, který se pravidelně pije.

Jak se limonádová dieta dodržuje?

Že se nápoj pije, to je celkem jasné. Ale kdy a jak? Limonádová dieta je založena na 14 denním plánu. První dny se pije pravidelně a kombinuje se spíše s minimem jídla, aby došlo k detoxikaci, tedy vyčištění těla. S přibývajícími dny už se jí více, ale samozřejmě zdravě. V těchto dnech se tato limonáda pije nadále, ale už spíše proto, aby udržovala tělo zdravé a také proto, aby díky svému složení stimulovala metabolismus. Ten bude fungovat rychleji a tak budou i rychleji spalovány tukové zásoby.

Jaké má limonádová dieta výhody?

Jsou spojeny s tím, že pomůže zhubnout i během krátké doby. A to díky vyčištění těla, rychlejšímu spalování, ale i střídmější konzumaci jídla. Také umí tělo detoxikovat a zbavit ho volných radikálů, toxinů a mnoha dalších nežádoucích látek. Mezi další pozitiva pravidelného pití tohoto nápoje je to, že pomáhá při problémech, jako je artritida, astma, žaludeční potíže, stejně jako pomáhá při problémech se srdcem a dále zlepšuje krásu vlasů a pokožky.

Jaké má limonádová dieta nevýhody?

Jsou tu ale i nevýhody. Dlouhodobé omezování stravy může vést k tomu, že se objeví nevolnosti, úbytek energie, ale i slabosti. Také je třeba počítat s tím, že tělo nemá dostatek sacharidů, vlákniny, uhlohydrátů ale i tuků. Také může docházet k výkyvům nálad a problémům se soustředěním. I proto je tato dieta vhodná skutečně jenom jako krátkodobý režim.

Fotografie: Pixabay, Shutterstock

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]