Olivové listy mají mnoho prospěšných látek a pomáhají řešit řadu zdravotních problémů

Olivový olej zná každý. Věděli jste však, že mnohem lepším pomocníkem pro zdraví jsou olivové listy? Tedy části stejné rostliny, z jejíž plodů se světoznámý olej vyrábí? Je nejvyšší čas seznámit se s hlavními pozitivy, které tato rostlina má. V tu chvíli zjistíte, že příště už nebudete hledat kvalitní oleje, ale samotné olivovníky.

Léty prověřený přírodní lék

Že jsou olivové listy velmi prospěšným pomocníkem pro lidské zdraví, to věděli už ve starém Egyptě, kde byly součástí v té době moderní medicíny. Používaly se ve snaze zvýšit energii a posílit imunitu, stejně jako se snahou regulovat krevní tlak. Byly užívány také v souvislosti s mumifikací. Následně se na listy dlouho zapomnělo. A protože se poslední roky opět vracíme k unikátním přírody, je na místě na ni vzpomenout.

Jak olivové listy použít?

Ideální je použít olivový olej, do kterého nasekáte dostatečné množství daných listů a necháte několik dní odpočívat, díky čemuž se do oleje uvolní všechny důležité látky. Listy v něm můžete nadále nechávat a olej používat tak, jak jste zvyklí – tedy do jídel. V tu chvíli čerpáte jak pozitiva oleje, tak pozitiva, která mají olivové listy.

Druhou možností je listy používat nikoliv vnitřně, ale přímo na své tělo. Je možné si z nich vyrobit jednoduchou tinkturu, nebo třeba i lázeň. Stejně lze využívat i vyrobený olej, který si namažete na tělo tam, kde vás určitý problém trápí.

Dokážou toho více než dost

Podívejte se na výčet pozitiv, a tedy na to, co všechno olivové listy ve vašem těle dokážou ovlivnit. Pokud začneme běžnými nemocemi a problémy.  Jsou pomocníkem při chřipce, při únavě, stejně jako dokážou optimalizovat trávení a bojovat proti průjmu. Dále umí řešit také hemoroidy, nebo bolesti kloubů.

Druhou skupinou jsou choroby, kdy mohou olivové listy výrazně napomoci klasické léčby. Jde třeba o malárii, kapavku, nebo i tuberkulózu nebo zápal plic. Zapomínat nelze ani na žloutenku, nebo dokonce na to, že může být zmírněn projev HIV.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]