Bradavice už kůži hyzdit nebudou. Výrůstky spolehlivě odstraní i česnek a ricinový olej

Fotografie: Depositphotos

Bradavice můžete odstranit doma pomocí volně prodejných přípravků a levných domácích prostředků, včetně zředěného jablečného octa.

Bradavice jsou nepříjemným a často obtěžujícím problémem, který může postihnout kohokoli, bez ohledu na věk či pohlaví. Tyto malé kožní nádory jsou způsobeny lidským papilomavirem (HPV) a mohou se objevit na rukou, nohou nebo jiných částech těla. I když existuje řada lékařských možností pro odstranění bradavic, mnoho lidí preferuje přístup domácího ošetření pomocí přírodních prostředků. Jednou z populárních cest je využití potravin, jež se běžně nacházejí v naší kuchyni a obsahují látky s antivirovými vlastnostmi, říká doktorka Debra Sullivan. Které to jsou?

Česnek

Česnek je jednou z potravin, které se často doporučují pro domácí odstranění bradavic. Připravte si česnekový olej tím, že namočíte několik stroužků česneku do olivového oleje nebo jiného nosného oleje. Nechte ho několik dní louhovat, aby se olej naplnil vlastnostmi česneku. Poté česnek vytáhněte a aplikujte olej přímo na bradavici dvakrát denně. Masírujte olej do bradavice jemnými pohyby a nechte ho působit.

Ricinový olej a jedlá soda

Ricinový olej a jedlá soda jsou dalšími potravinami, které mohou být účinné při domácím odstranění bradavic. Tyto přírodní ingredience mají různé vlastnosti a jejich kombinace může pomoci v boji proti těmto nepříjemným kožním lézím. Smíchejte ricinový olej a jedlou sodu do pasty. Naneste tuto směs na bradavici a okolí, nechte působit 10–15 minut a poté ji opláchněte vodou. Tato kombinace může mít synergetický účinek při odstraňování bradavic.

Jablečný ocet

Jablečný ocet je jednou z nejčastěji doporučovaných potravin pro domácí odstranění bradavic. Namočte bavlněný tampon nebo kousek vatového tamponu do jablečného octa a přiložte ho přímo na bradavici. Upevněte obklad obvazem nebo náplastí a nechte ho působit přes noc. Ráno obklad odstraňte a opláchněte postiženou oblast vodou. Opakujte tento postup každý den až do úplného odstranění bradavice.

jablečný ocet
Fotografie: Freepik

Banánová slupka

Banánová slupka může být překvapivě účinným domácím prostředkem pro odstranění bradavic. Odeberte vnitřní část banánové slupky a umístěte ji na bradavici s vnitřní stranou slupky přilepenou k pokožce. Upevněte slupku obvazem nebo náplastí a nechte působit přes noc. Ráno slupku odstraňte a opláchněte postiženou oblast vodou. Tento postup opakujte každý den, dokud bradavice nezmizí.

Olej z tea tree

Olej z čajovníku je známý svými antimikrobiálními a protizánětlivými vlastnostmi a může být účinným přírodním prostředkem pro léčbu bradavic. Namočte vatový tampon do oleje z čajovníku a přímo ho aplikujte na bradavici. Ujistěte se, že tampon pokrývá celou bradavici. Nechte olej působit a vstřebat se do kůže. Opakujte tento postup několikrát denně.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]