Špatná srážlivost krve prosí o pozornost pomocí studených končetin. Příčinou mohou být strádající játra

Fotografie: Depositphotos

Studené ruce a nohy jsou často příznakem špatné srážlivosti krve. Je-li krev příliš hustá, nedokáže se dostat do všech koutů těla a prohřát je. Tento symptom by tedy neměl být ignorován.

Naslouchat signálům svého těla je nejlepší léčbou, jakou si můžete dopřát. Včasná identifikace příznaků zdravotních problémů může odhalit závažná onemocnění, která je možné v raných stádiích úspěšně vyléčit. Například neustále studené ruce a nohy jsou alarmujícím symptomem vážných problémů ve vašem těle. Ve většině případů se jedná o hustou krev, říká doktor Daniel Murrell.

Studené ruce a nohy

Pocit tepla zajišťuje správné prokrvení – krev proudí do všech částí těla a zahřívá je. Pokud je ale krev příliš hustá, nedokáže procházet menšími kapilárami, zejména do periferních oblastí těla, jako jsou právě ruce a nohy. Proto začínáte pociťovat chlad. Problém však nastává ve chvíli, kdy začíná celé tělo mrznout. To je alarmující signál špatného krevního oběhu, který by měl vaše kroky vést k lékaři.

Hustá krev nedokáže dodávat kyslík do orgánů a tkání. Dochází tedy k ředění krve pomocí antioxidantů, což je ale problém, protože tyto látky společně s krví musí projít až do jater. Pokud jejich cesta trvá příliš dlouho, játra spotřebují nahromaděné zásoby vitamínů a nové už nedorazí.

Proč dochází ke srážlivosti krve?

Hned z několika důvodů. Špatná funkce jater, příčinou často bývá podvýživa, dehydratace nebo dominance průmyslových produktů ve stravě, při jejichž výrobě se používají různé chemické látky. Také nedostatek zeleniny, ovoce, surových olejů a dalších produktů obsahujících vitamíny ve stravě.

krevní sraženina
Fotografie: Freepik

Z toho důvodu musí játra vitamíny a antioxidanty kumulovat v takovém množství, aby je dokázala využívat co nejdéle, až do „nové sezóny“. Do té doby musí zajistit optimální pracovní podmínky pro krevní oběh.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]