Lidé s touto krevní skupinou se dožívají vyššího věku než všichni ostatní

Fotografie: Depositphotos

Krevní skupina ovlivňuje celkové zdraví člověka. Je proto možné, že právě vy budete žít déle než ostatní nebo máte menší riziko vůči některým nemocem.

Krevní skupiny mohou vypovědět mnohé o zdraví člověka, a dokonce jej svým způsobem ovlivňují. Některé z nich například souvisí s dlouhověkostí a nižším rizikem výskytu různých nemocí, zatímco jiné jsou spojeny s vyšším výkonem při sportu nebo je pro dané osoby mnohem snazší nakazit se virovou infekcí. Jak proto uvádí lékařka Kristen M. Moyer, každý by se měl ujistit, do jaké skupiny patří, aby lépe poznal své zdravotní možnosti.

Nejlépe na tom jsou lidé s krevní skupinou 0

Již několik studií prokázalo, že lidé s krevní skupinou 0 mají podstatně nižší riziko vzniku různých onemocnění, a to včetně srdečního infarktu nebo mozkové mrtvice. Kromě toho lékaři zjistili, že mají také lepší obranu vůči růstu rakovinných buněk a jejich imunita se snáze vypořádá i s těmi nejzákeřnějšími viry. Tato odolnost je poté spojována i s dlouhým a kvalitním životem, což této krevní skupině odpovídá. 

Profesor biologie a genetiky na University of Stanford Stuart Kim je přesvědčen, že vyšší obranyschopnost vůči nebezpečným onemocněním je součástí dlouhé životní strategie. Tyto výhody zřejmě vyplývají hlavně z genů proti stárnutí. Sám ve svých studiích zkoumal souvislost mezi krevními skupinami a dlouhověkostí. Jeho slova však potvrzuje mnohem více odborníků, neboť statistiky mluví za vše.

Díky tomuto stravovacímu plánu přizpůsobeného krevní skupině budete hubnout i 3 kg týdně

Ostatní krevní skupiny jsou vystaveny vyššímu riziku

Jiné krevní skupiny jsou většinou náchylnější vůči nebezpečným nemocem mnohem více, než je tomu u skupiny 0. Jak například uvádí server Healtlhine, lidské s krevní skupinou A jsou ve srovnání s ostatními mnohem více náchylnější k rozvoji určitých typů rakoviny a srdečních onemocnění. U jedinců s krevní skupinu AB a B je poté nejisté, zda jsou na tom hůře či lépe než lidské s krevní skupinou A, nicméně oproti skupině 0 je jejich riziko podstatně vyšší.

Fotografie: Vegasjon / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Je také důležité poznamenat, že se odborníci neustále snaží zkoumat různé souvislosti spojené s krevními skupinami. V budoucnosti se proto může stát, že přijdou s dalšími názory, které přinesou novodobé studie. Přesto je však velmi pravděpodobné, že na jedince s krevní skupinou 0 ostatní nedosáhnou. Dokonce existují i teorie, že krevní skupina souvisí i s vaší osobností, jak jsme na ZdravémStravování uváděli.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]