Účinný přírodní sirup z mrkve vám pomůže zbavit se nepříjemného kašle a zahlenění

Fotografie: Freepik

Respirační onemocnění mohou na podzim a v zimě postihnout kdekoho. V chladném a vlhkém počasí se virům daří a šíří se rychlostí blesku. Pak je potřeba mít po ruce mrkvový sirup, abyste vždy mohli tělo v boji s virem podpořit.

Pokud i vás letos trápí zahlenění a kašel, je dobrým řešením zapojit do léčby sílu přírody. Častokrát zabere lépe než konvenční léky, a navíc nezatěžujete své tělo vedlejšími efekty řady léčiv.

Mrkev nejen na oči

Od mládí jistě slýcháte, že mrkev je skvělá pro zdraví očí. To je určitě pravda, obsahuje totiž hodně vitamínu A, jehož nedostatek vede až k šerosleposti. Pokud si také dopřáváte mrkev pravidelně, můžete se těšit z toho, že bude snižovat hladinu cholesterolu v krvi a podpoří i vaši paměť a soustředění. Co se ale ví už méně je, že mrkev dokáže pomáhat i při chřipce a nachlazení a zejména skvěle zmírňuje kašel a zahlenění.

Fotografie: Pixabay

Mrkev obsahuje velké množství karotenoidů – nejznámějším je beta – karoten. Tyto látky řadíme mezi silné antioxidanty, které dokáží snižovat pravděpodobnost vzniku srdečně-cévních chorob. Ulevují také od stresu a napětí a pomáhají zvládat i život ve znečištěném prostředí. Dále mrkev obsahuje vitamíny B, C, D, E, K, lecitin, vlákninu, sodík, vápník, hořčík, jód, draslík, fosfor, železo, měď, zinek, mangan a selen.

Silný sirup proti zahlenění

Neváhejte a vyrobte si z ní perfektní domácí sirup proti kašli. Budete potřebovat jen tyto ingredience:

  • 500 g mrkve
  • 3-4 polévkové lžíce medu
  • čistou vodu

Mrkev omyjte, oloupejte a nakrájejte na menší kousky. Ty vložte do hrnce s vodou a vařte do změknutí. Následně mrkev sceďte, ale vodu z tohoto mrkvového vývaru nikam nevylévejte, ještě se bude hodit. Mrkev pomocí tyčového mixéru rozmixujte do hladka, do mrkvového vývaru přimíchejte med a vše opět smíchejte dohromady. Sirup máte hotový. Skladujte jej v chladničce a užívejte 3-4 polévkové lžíce denně.

Jak to působí?

Sirup má silnou schopnost uvolňovat hleny a pomáhá je vykašlávat ven. Díky konzumaci mrkvového sirupu také podpoříte svou imunitu, která je v boji s nachlazením velmi potřebná. Mrkvový sirup můžete snadno kombinovat i s jinými přírodními prostředky v boji proti nachlazení.

Fotografie: Pixabay

Velmi dobře funguje například kombinace zázvoru, medu a citronu. Tento sirup působí skvěle i preventivně, a proto se jej vyplatí užívat již od začátku podzimu, abyste se vyhnuli nachlazení nebo chřipce.