Tajemství dobrého zdraví

Obrázek: spu.edu

Většinou to není tajemství, ale zdravý rozum. Přinášíme některé z tipů, které vám pomohou zachovat si vaše zdraví a být fit po dlouho dobu.

Zařaďte do jídelníčku listovou zeleninu

Zelená listová zelenina je bohatá na vitamíny, které vám pomáhají podporovat zdravý imunitní
systém. Kromě toho obsahuje látky, které podporují tvorbu specifických proteinů na povrchu buněk.

Získejte vitamín D

Nedostatek vitamínu D může způsobovat celou řadu zdravotních obtíží mezi něž patří špatný růst kostí, kardiovaskulární obtíže nebo oslabený imunitní systém.Vitamín D je důležitý i v období vývinu, což je u malých dětí. Mezi potraviny s obsahem vitamínu D patří žloutky, houby, losos, tuňák a hovězí játra.

Dostatek pohybu

V kondici vás může udržet i pravidelná chůze. Cvičení a pohyb pomáhají odolávat celé řadě zdravotních obtíží, snižují stres a urychlují cirkulaci krve a tím i bílých krvinek, které pomáhají v boji s bakteriemi a viry.

Dostatek spánku

Pokud budete mít kvalitní a dostatečně dlouhý spánek, budete snadněji odolávat virům a bakteriím, které způsobují celou řadu zdravotních obtíží. Během spánku tělo uvolňuje cytokiny, což je druh bílkoviny, která pomáhá v boji proti infekcím tím, že reguluje imunitní systém.

Pijte zelený čaj

Po staletí byl zelený čaj spojován s dobrým zdravotním stavem. Zdravý přínos zeleného čaje může být způsoben vysokou hladinou antioxidantů nazývaných flavonoidy. Mezi potenciální zdravotní přínosy patří snižování krevního tlaku a snížené riziko vzniku kardiovaskulárních obtíží.

Buďte společenští

Lékaři již dlouhou dobu znají spojení mezi chronickými zdravotními obtížemi a osamělostí. Sociální izolace může způsobovat stres, který zpomaluje imunitní odpovědi těla a schopnost rychlejšího hojení ran. Některé zdravotnické orgány dokonce považují sociální izolaci za rizikový faktor pro chronické nemoci.