Problémy s hemoroidy lze řešit pomocí aloe, soli nebo obkladů

Hemoroidy jsou velmi nepříjemné onemocnění, které je jak bolestivé, tak i nebezpečné. Mnoho lidí se však za tuto nemoc stydí. Důvodem je to, že se projevuje v oblasti konečníku a jít k lékaři je pro řadu lidí celkem nepříjemná věc. Pokud jste na tom stejně a máte to jako poslední možnost a hledáte metody přírodní léčby, tady jsou.

Vilín

Jedná se o rostlinu, nebo spíše dřevinu, která obsahuje řadu účinných látek, které mohou pomoci, pokud vás trápí hemoroidy. Jestliže je chcete vyléčit touto metodou, tak existují oleje, ale i další produkty, které obsahují výtažky této rostliny. Potom stačí pravidelná aplikace a problémy mohou odeznít.

Aloe vera

Tato rostlina je skutečným zázrakem na mnoho problémů. A hemoroidy nevyjímaje. Pokud s nimi máte problémy, je možné na dané místo aplikovat jak čerstvou šťávu z dané rostliny, tak i oleje s obsahem aloe, nebo i různé masti, nebo čisté gely. Čím více účinné látky zde bude, tím pro vás lépe.

Sůl

Nikoliv klasická kuchyňská sůl, ale ta která se nabízí pod obchodním názvem Epsom. I ta může být na hemoroidy dobrým pomocníkem. Stačí si napustit vanu, v ní tuto sůl nechat rozpustit a následně si do vody zhruba na 20 minut sednout a nechat danou lázeň dělat co umí.

Masti

Jedná se o různé masti na hemoroidy, které se dají pořídit v lékárnách. Výběr je celkem bohatý a řada z nich je dostupná bez předpisu. Kromě toho, že umí pomoci léčit hemoroidy, také snižují otoky, bolestivost i svědivost. A pokud se stydíte do lékárny jít, tak se samozřejmě dají objednat i online.

Ubrousky

Na trhu se dají najít také speciální ubrousky, které jsou určené lidem, které trápí hemoroidy. Pokud je koupíte, tak je stačí používat po vykonání velké potřeby, ale také kdykoliv během dne, kdy potřebujete akutně snížit problémy.

Obklady

Nejjednodušší a také nejrychlejší pomocí může být i studený obklad. Jednoduše namočte kapesník nebo jinou textilii do vody a přiložte na postižené místo. Mělo by ihned dojít k úlevě.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]