Co prozrazuje krevní skupina o osobnosti člověka. Některé vlastnosti člověk prostě nemůže ovlivnit

Fotografie: Depositphotos

Existuje mnoho způsobů, jak určit, jaká je naše osobnost. Zajímavým konceptem je horoskop krevních skupin. Podle něj každá ze čtyř krevních skupin označuje jiné predispozice a povahové rysy.

Vše závisí na pořadí, v jakém jsou jednotlivé skupiny vytvořeny. Ukázalo se, že můžete dokonce získat popis sebe sama podle své krevní skupiny, říká doktorka Deborah Weatherspoon. Ketsueki-Gata, která vznikla v Japonsku, je v podstatě teorie osobnosti založená na krevních skupinách. Pokud přemýšlíte o tom, jaká práce se k vám hodí nebo s kým chodit, podívejte se, co vám radí vaše krevní skupina.

Krevní skupina 0

Podle japonských vědců jde o nejstarší krevní skupinu na světě – proudila v žilách již prvních lidí. Od ní jsou odvozeny ostatní skupiny. Lidé s touto krevní skupinou jsou mimořádně odvážní, prudcí a hluční, sebevědomí, odhodlaní, mají velkou výdrž a vždy vidí věci z pozitivní stránky. Vždy se na ně můžete spolehnout, protože mají velký smysl pro zodpovědnost.

Ačkoli s ostatními vycházejí dobře, jsou raději sami. Mají však také tendenci projevovat lhostejnost vůči ostatním a soustředit se hlavně na sebe. Jsou to typičtí workoholici, kteří pracují do úmoru.

Krevní skupina A

Krevní skupina A je nejlépe popsána jako introvertní, logická, rezervovaná a upřímná. Jejich touha po preciznosti je někdy způsobena jejich perfekcionismem. Pokud něco nejde podle jejich plánů, je to důvod k obavám. Velmi často se stává, že jsou přecitlivělé. Kvůli vyšší hladině kortizolu se špatně vyrovnávají se stresem, proto by měli zvážit možnost věnovat se relaxačním koníčkům, jako je jóga nebo malování.

Fotografie: Depositphotos

Než něco udělají, dvakrát si to rozmyslí, a proto jsou spolehliví. Jejich okolí si jich váží za to, jak jsou laskaví a jemní. Lidé s krevní skupinou A nevyjadřují své pocity a důvěřují někomu pouze tehdy, pokud se již osvědčil jako důvěryhodná osoba.

Krevní skupina B

Lidé s krevní skupinou B jsou skutečně svobodné duše. Nejvíce si cení svobody a individuality. Jakýkoli pokus o jejich omezování znamená přistřihnout jim křídla. Jsou kreativní, podnikaví a aktivní. Ačkoli je tento typ popisován jako sobecký, lidé s touto krevní skupinou jsou nejvíce starostliví. Mají také silné individualistické vlastnosti, nesnaží se plnit očekávání ostatních, hledají si vlastní cestu a zůstávají věrní svým zásadám. Rozhodují se rychle a jakmile se pro něco rozhodnou, nikdo a nic je nezastaví.

Krevní skupina AB

Lidé se smíšenou krevní skupinou mají také směs vlastností. Proto je obtížné je přesně definovat. Mohou to být introverti i extroverti. Zajímají se o umění i vědu. Krevní skupina AB je dobře vyvážená: tito lidé jsou ctižádostiví, přemýšliví a milují klidné prostředí. Jsou nepředvídatelní, protože jejich osobnost se rychle mění v závislosti na jejich emocích. Proto je někdy jejich okolí považuje za dvojsmyslné. Kromě toho je jejich krev stejně jedinečná jako jejich osobnost. Skupina AB je nejvzácnější.

Zdroj: Healthline, Walden University