Konzumace kvalitní čokolády zpomaluje stárnutí mozku, tvrdí studie britských odborníků

Fotografie: Pixabay

Čokoláda, to není jenom hřích. Tato celosvětově oblíbená sladkost má v sobě spoustu zdravých živin, které zpomalují stárnutí. A navíc působí pozitivně na mozkové funkce.

Dle nejnovějších vědeckých výzkumů, které provedli britští odborníci, bychom ji měli konzumovat každý den. Také vás tato zpráva potěšila? Pak nepřestávejte číst a dozvíte se vše, co jste o čokoládě určitě nevěděli!

Kakaové boby pro každého

Kakaové boby jsou plné minerálů, které podporují mentální i fyzické zdraví. Najdete v nich hořčík, které je klíčový pro zdravé kosti a růst svalů. Železo zase podporuje tvorbu červených krvinek. Zinek obnovuje regenerační proces buněk.

Kromě toho čokoláda obsahuje speciální substanci – tzv. fenylethylamin. Tato látka je naprosto nezbytná pro správnou funkci neurotransmiterů a je přímo spojená s mozkovou aktivitou.

Fotografie: Pixabay

Pokud máte v těle dostatek této látky, budete se skvěle soustředit a snadno učit. To se může hodit zejména studentům. Ale i všem ostatním, jelikož bystrý mozek, který je schopen rychle reagovat a pamatovat si, je naprosto nutný pro naše každodenní fungování v práci i doma.

Čokoláda ubere roky vašemu mozku a vyostří vaše smysly

Je to černém na bílém. Čokoláda zpomaluje stárnutí našeho mozku. Dejte si ale pozor. Není čokoláda jako čokoláda. Nejlepší je samozřejmě ta, která obsahuje co největší množství kakaa.

Někdy se ale těžko shání, a tak můžete koupit i čokoládu na vaření. Vyvarujte se přeslazeným mléčným čokoládám. A zcela vynechte čokolády bílé – to je totiž jenom tuk a žádné kakaové boby!

Jak si čokoládu upravit k obrazu svému

Můžete si rovněž koupit čisté kakao a připravovat si ho s mlékem, nebo nasypat do jogurtu či kefíru. Výhodou takového nápoje je, že si ho můžete jednoduše přisladit trochou medu a zjemnit tak jeho chuť. Čisté kakao bez slazení totiž nevyhovuje každému.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]