Potraviny, na které musíte navždy zapomenout, pokud chcete zhubnout a udržet si vysněnou postavu

Fotografie: Depositphotos

Asi každý by si přál mít krásně ploché bříško a pyšnit se jím v sexy oblečení. Ne všem se to ale podaří. Vícero lidí se potýká s přebytečných tukem, který se jim usazuje právě v oblasti břicha.

Když člověk konzumuje potraviny bohaté na kalorie, které ani nestihne všechny spotřebovat, nemůže se pak divit, že se přebytek usazuje v tukových zásobách různě po těle umístěných. Zbavit se jich je pak někdy velmi obtížné. Přitom třeba stačilo předcházet nadváze, a to konzumací vhodných potravin. Některé by do svého jídelníčku člověk raději neměl vůbec zařazovat, říká lékařka Hrefna Palsdottir.

Nepijte nápoje slazené cukrem

Pitný režim je nutné dodržovat. Ale nejlepší variantou je obyčejná voda bez příchutě. Pokud člověk bude celý den popíjet slazené nápoje, přijme společně s nimi také velké množství cukrů, které určitě nestihne všechny spotřebovat. Z nich se pak dělají tukové zásoby.

Fotografie: Depositphotos

Využijte dietu s nízkým obsahem soli

Stejně jako příjem cukru i příjem soli by měl být jen v omezeném množství. Zvláště lidé s vysokým krevním tlakem by si měli množství soli hlídat. Potraviny s vysokým obsahem soli jsou pro organismus škodlivé. Většinou na sebe totiž vážou vodu, která pak zabraňuje tomu, aby se mohli zbavit břišního tuku. Cesta ke štíhlosti tedy vede i omezováním dosolování pokrmů.

Rozlučte se s fast foodem

Fast food neboli rychlé občerstvení patří mezi oblíbené stravování. Je chutné, ale nikoliv zdravé. Většinou obsahuje hodně tuku a sacharidů, tudíž i mnoho kalorií. Je možné se pak divit tomu, že nelze zhubnout tuku, co je usazený na břiše?

Fotografie: Pixabay

Nevěřte potravinám, které jsou „bez cukru“

Potraviny, které neobsahují cukr, bývají slazené umělým cukrem. Umělá sladidla jsou ale určena pro osoby, které trpí diabetem. Zdravý člověk by je neměl příliš konzumovat, protože přispívají k růstu břišního tuku.

Omezte konzumaci smažených potravin

Kdo chce zhubnout břišní tuk, měl by také zdravě vařit. Místo smažení využívat výhod pečení nebo dušení. Při smažení potraviny do sebe vpijí velké množství tuku, který se pak také konzumuje. S takovým množstvím kalorií se pak těžko hubne, navíc jsou pochopitelně i pro organismus nezdravé. Tuk se usazuje v játrech i na vnitřních orgánech.

Zdroj: Healthline