Tajemství dokonale plochého břicha. Nestačí jen pravidelně cvičit

Fotografie: Freepik

V moderní společnosti je za ideální považováno zdravé a atletické tělo. V mnoha ohledech ale můžeme pozorovat módu, která se podobá starožitnému požitku z ideálního těla. Ženy by měla být štíhlá, mít krásný obličej, a postavu mírně svalnatou. Jestli se žena věnuje cvičení moc dlouho nebo má přebytek svalů, pro muže už není tolik atraktivní. Opačným pólem jsou příliš hubené ženy.

Trendy nám určují, že bychom se měli mít rádi takoví, jací jsme

Vlastní tělo bychom měli přijmout s tukovými zásobami, celulitidou, dušností, nadměrným pocením a dalšími neřestmi a problémy. V tomto ohledu existují racionální podrobnosti, ale buďme k sobě upřímní. V těchto mnoha ohledech nejsme sami sebe schopni přijmout, protože toužíme po dokonalosti. V článku najdete informace, díky kterým dosáhnete pozitivních výsledků, dozvíte se metody, jak získat atletické tělo a ploché břicho.

Moderní pohled rozděluje tuk na různé typy:

  • Vnitřní tuk
  • Podkožní tuk
  • Problémový tuk
  • Retroperitoneální tuk

Abyste vy sami pochopili, jak odstranit tuk, musíte vědět, jak funguje celkový metabolismus vašeho těla. Jestli tedy chcete odstranit tuk na břiše, cvičení by měla být vhodně zvolena. Patří sem například různé kroucení těla nebo vakuová masáž těla.

Zvyšte příjem zeleniny, lépe budou fungovat střeva

Vnitřní tuk je okolo našich vnitřních orgánů a navenek může vypadat jako konvexní koule. Podkožní tuk se nachází pod kůží a je měkký. Rychle se zvětšuje, pokud jíte nezdravé tuky, rychlé sacharidy a málo cvičíte. Tento tuk můžete snížit o 700 gramů týdnů, protože to tělo rychleji nedokáže.

Problémový tuk se hromadí v dolní části břicha a na jeho stranách. Hromadí se také pod vlivem hormonů. Spalování tuku vyžaduje speciální metody, musíte snížit především hladinu cukru a inzulinu. Pravidelné kardio cvičení také velmi pomůže.

Ke cvičení nebudete potřebovat velkou tělocvičnu, ani dobré počasí. Následné programy jsou vhodné pro každého a mohou přinést kýžený efekt. Nejdříve na čtyři dny omezte příjem sacharidů na minimum a každé ráno cvičte kardio.

Můžete vypít sklenici vody s citronovou šťávou. Cvičení věnujte alespoň 20 minut. Zahrňte aerobik, suchý běh, taneční kreace nebo hula hop kruhy.

Fotografie: Freepik

Můžete si vybrat z několika sérií cvičení, záleží na vás, co vám sedne

Odpoledne nebo večer cvičte cviky na spodní stranu břicha, jako jsou horolezecké kroky, klasické sed lehy. Můžete zvedat nohy ve stoje, pomoci si rukama. Na internetu najdete nespočet videí, které vás provedou základy cvičení a naučí vás správnému držení těla i dýchání.

Někdy postačí, když nepoužijete výtah a vyšlapete si schody. Důležitá je také strava, musíte omezit příjem nezdravých tuků a jednoduchých sacharidů. Cílem tréninku je zlepšit metabolismus, aby mohl lépe fungovat.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]