Když vás honí mlsná, napijte se speciálního čaje, který vám pomůže snížit chuť k jídlu

Kéž by se dalo zhubnout rychle a jednoduše, třeba tím že budete pít čaj. Takové přání jistě vyslovilo mnoho z nás. Jenže překonat neustálou chuť k jídlu je dost náročné a každý, kdo s kily navíc bojuje, vám to může jen potvrdit. Pokud už jste vyzkoušeli i různé tabletky na hubnutí nebo speciální prášky, které mají zaručit štíhlou postavu, dobře víte, že bez tvrdé práce skutečně žádné výsledky nebudou.

Žádné okliky nefungují a zhubnout se dá skutečně jen cvičením a úpravou stravy.

Přesto si ale můžete svou cestu trochu usnadnit. Díky čistě přírodním prostředkům lze totiž dosáhnout snížení chuti k jídlu. Hlad budete mít samozřejmě pořád, ale sníží se vaše neustálá touha po sladkém. Toho lze dosáhnout konzumací čaje, který obsahuje pouze přírodní ingredience. Jak si takový čaj připravit?

Už žádné přejídání

Na přípravu takového nápoje budete potřebovat následující ingredience:

  • 0,5 l vody
  • 1 lžička strouhaného zázvoru
  • 2 bobkové listy
  • Pár semínek kmínu
  • 0,5 lžička skořice

Příprava odvaru je snadná. Vodu dejte do rendlíku na plotnu a přiveďte k varu. Do vroucí vody poté přidejte všechny ingredience a dobře promíchejte. Nechte na mírném ohni vařit po dobu deseti minut, poté stáhněte z plotny a nechte v zakryté nádobě ještě dvacet minut louhovat. Poté čaj slijte a můžete jej konzumovat. Není podstatné, zda jej pijete horký nebo studený a zda si jej ještě případně nějak dochutíte. Zapomeňte také na cukr – pokud chcete přidat trošku sladké chuti, přidejte malou lžičku medu.

Hydratace je také důležitá

Tato speciální kombinace ingrediencí zaručuje, že nebudete trpět tak velkými chutěmi a lépe se vám bude dařit zvládat čas mezi jídly, který byste možná jindy vyplnili konzumací něčeho sladkého a nezdravého. Ideální je tedy čaj pít po snídani, obědu a večeři a kdykoliv, kdy vás přepadne chuť na něco dobrého. Pravidelná hydratace celkově pomáhá snižovat chuť k jídlu a zabezpečit účinnější a rychlejší hubnutí.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]