Sebevědomí srážející chloupky na obličeji zmizí jako duch. Jejich přemožiteli jsou domácí prostředky

Fotografie: Depositphotos

Nadbytečné nežádoucí chloupky mohou být pro mnoho lidí nepříjemným problémem. Existuje několik efektivních způsobů, jak se jich zbavit z pohodlí domova.

Nadbytečné nežádoucí chloupky mohou být pro mnoho lidí nepříjemným problémem. Přestože je odstraňování chloupků individuální záležitostí a závisí na preferencích každého jednotlivce, existuje mnoho způsobů, jak se jich zbavit z pohodlí domova. Od tradičních metod až po moderní technologie, v dnešní době máme k dispozici širokou škálu možností pro odstranění nežádoucích chloupků. Existuje pět nejlepších a osvědčených metod, které vám pomohou dosáhnout hladké a hebké pokožky, a to bez nutnosti návštěvy salonu či kliniky, říká doktorka Cynthia Cobb.

1. Papája a kurkuma

Papája je skvělou přísadou, která trvale odstraní všechny nežádoucí chloupky. Papája obsahuje silný enzym zvaný papain, jenž snižuje růst nežádoucích chloupků a zmírňuje tón pleti. Vezměte čerstvou papáju, nakrájejte ji na malé kostičky a rozmačkejte ji vidličkou nebo rukama. Přidejte špetku kurkumového prášku a promíchejte. Tuto směs naneste na postižené místo a masírujte 10–15 minut, po masáži ji nechte 5 minut působit. Opláchněte vodou a kúru opakujte dvakrát týdně.

2. Cukr a limetka

Cukr je skvělým prostředkem k odstranění nežádoucích chloupků a používá se již od starověku. Když cukr jemně zahřejete na nízkou teplotu, je skvělý pro odstranění chloupků – postup se také nazývá cukrování. Vezměte 2 až 3 polévkové lžíce cukru a přidejte půl lžičky limetkové šťávy a 5 až 6 kapek vody a vše zahřejte na mírném ohni. Nechte vychladnout a jemně naneste na požadovaná místa. Po 20 až 30 minutách smyjte studenou vodou. Opakujte dvakrát až třikrát týdně.

3. Vaječný bílek a škrob

Bílek je vynikajícím zdrojem bílkovin a dalších zdraví prospěšných látek. Vejce jsou také užitečná při odstraňování nežádoucích chloupků. Vezměte 2 lžíce vaječného bílku, přidejte 1 lžičku cukru a špetku kukuřičného škrobu. Dobře promíchejte a směs naneste na postižené místo. Nechte ji působit 20 minut, nebo dokud zcela nezaschne. Nyní pleť očistěte, umyjte a naneste hydratační krém.

maska depilace
Fotografie: Freepik

4. Cizrnová mouka a růžová voda

Cizrnová mouka je velmi účinný způsob, jak trvale odstranit nežádoucí chloupky a zlepšit tón pleti. Vezměte 2 polévkové lžíce mouky a smíchejte je s 1 polévkovou lžící organické růžové vody. Dobře promíchejte a naneste hmotu na postižené místo. Nechte působit, dokud zcela nezaschne. Omyjte pleť vodou a postup opakujte dvakrát týdně.

5. Čaj z máty peprné

Mnoho studií prokázalo, že za nežádoucí růst chloupků je do značné míry zodpovědná hormonální nerovnováha. Mátový čaj je považován za nejlepší pro zlepšení hormonální nerovnováhy, zejména u žen. Můžete také přidat trochu cukru nebo medu a pít tento čaj jednou denně. V této kúře pokračujte po dobu jednoho měsíce a dosáhnete pozitivních výsledků.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]