Jak účinně na podzimní detoxikaci organismu?

Jak účinně na podzimní detoxikaci organismuNáš organismus i psychiku čeká náročná část roku. Podzim, zima a začátek jara přinášejí krátké dny, chladné počasí, nedostatek slunce a také větší atak nemocí. Di toho všeho musím zvládat práci a školu, Vánoce, oslavy nového roku, plesovou sezonu a dovolenou na horách. Není divu, že nemocnost je vyšší a náš organismus je po zimě vyčerpaný.

Lymfatický systém a jeho funkce

Letos tomu ale může být jinak. Stačí se na zimu dobře připravit a využít všechny dostupné prostředky. Jak imunitu vyburcovat k lepším výkonům? Především je třeba uvést v činnost lymfatický systém, který s ní úzce souvisí. Organismus je zatěžován neuvěřitelným množstvím škodlivin a jedů, které nejsou všechny vylučovány, ale mnohé zůstávají v těle. O odvod toxinů se stará lymfa, vznikající v mezibuněčných prostorách z tkáňového moku, proudící mízními cévami do mízních uzlin, kde se škodliviny filtrují.

Co má za následek stagnace lymfy?

Tento systém ale mnohdy nefunguje, jak má, vlivem stagnace lymfy. Ta je poháněna především činností svalů a ke správné funkci přispívá vhodná životospráva. Dnešní životní styl má ale za následek blokádu lymfy s nepříjemnými následky, zejména nespecifickými. Lidé pociťují imunitní nedostatečnost jako záněty, otoky, infekce, bolesti hlavy, zvětšené uzliny, omezenou pohyblivost a mnohé další.

Podpořte odvod jedů z těla

Jak uvést lymfu do pohybu a zajistit si v zimě lepší zdraví a imunitu? Zásadní roli hraje pohyb a zdravá strava. Mnohdy to ale pro zanesený organismus nestačí. Detoxikaci dokáže podpořit homeopatický přípravek  Lymphomyosot®, který pomůže účinnějšímu odvodu toxinů z těla. Hodí se pro všechny věkové kategorie a může se kombinovat s dalšími léky.