Levná podpora zdraví vlasů podomácku: Spolehlivými pomocníky jsou i proteiny a omega-3 mastné kyseliny

Fotografie: Depositphotos

Mít krásné vlasy je snem každé ženy. Abyste jich dosáhla i vy, nemusíte nutně utrácet za drahé komerční prostředky plné chemikálií.

Krásné a zdravé vlasy můžete získat díky jednoduchým domácím trikům, které vás nepřijdou téměř na žádné peníze. Zaměřit byste se měly především na to, co pravidelně jíte, neboť právě určité potraviny obsahují nezbytné složky pro jejich výživu a následnou strukturu. Jak také uvádí lékařka Cynthia Cobb, měly byste se zaměřit na to, jaký šampon používáte a zda je vhodný přímo pro vás.

Zaměřte se na příjem proteinu

Dobře vyvážená strava je důležitým faktorem nejen pro zdraví vlasů, ale také pro celkovou pokožku hlavy. Pokud vlasy chcete zdravé a krásné, měly byste se zaměřit primárně na bílkoviny, neboť jsou tvořeny právě jimi. Obecně je doporučováno jíst alespoň 45 gramů této nezbytné živiny každý den. Získat je můžete například z libového masa, drůbeže, ryb nebo také luštěnin.

Pomůže také zinek

Nedostatek zinku je poměrně častý problém, který může mimo jiné způsobit vypadávání vlasů. Abyste se tomu vyhnuly, pokuste se zařadit do svého jídelníčku více potravin s jeho obsahem, jako jsou například para ořechy, vlašské ořechy, pekanové ořechy, kešu nebo mandle, o jejichž dalších blahodárných přínosech jsme se na webu ZdravéStravování.eu nedávno zmiňovali. Vyplatí se také jíst hodně ovoce, a zejména zelené listové zeleniny.

Vyberte si správný šampon

Abyste si udržely krásný a zdravý účes co nejdelší dobu, pokuste se sáhnout po správném šamponu. Ne každý z nich je totiž pro vaše vlasy vhodný a mnoho druhů navíc obsahuje plno chemikálií, které je mohou z dlouhodobého hlediska poškozovat, jako například laurylsulfát amonný nebo laurylsulfát sodný. Jak také radí web HealthLine, důležité je učinit výběr podle toho, zda jsou vaše vlasy často mastné, nebo naopak příliš suché. Dále je také dobré zjistit bližší informace o:

Dámská hygiena má specifická úskalí. Časté chyby zahrnují i nedostatečnou péči o intimní partie nebo nehty

  • typu a struktuře vašich vlasů
  • úrovni vaší aktivity
  • kolikrát týdně byste si měly vlasy mýt (například lidé s mastnými vlasy mohou vyžadovat šamponování každý den, zatímco jiní jednou za tři dny)
žena koupel
Fotografie: Pexels

Omega-3 mastné kyseliny

Zvýšení příjmu omega-3 mastných kyselin může být další skvělý způsob, jak stimulovat růst vlasových folikul a podpořit růst vlasů – i když ho nemusí výrazně urychlit, stimulují mazové žlázy, což je nezbytné pro udržení zdravé pokožky hlavy. Získat je můžete především z potravin, jako jsou mořské ryby (zejména losos, sardinky a sleď), lněné semínko, jogurty, tvaroh a také salát.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]