Dámská hygiena má specifická úskalí. Časté chyby zahrnují i nedostatečnou péči o intimní partie nebo nehty

Fotografie: Pastorius / Creative Commons / Attribution 3.0

Pokud se ženy dopouští těchto hygienických chyb, vystavují své zdraví mnoha rizikům. V zájmu své ochrany se jim proto raději snažte za každou cenu vyhýbat.

Mnoho lidí se často dopouští nebezpečných chyb, které se mohu výrazně podepsat na jejich těle, a podle lékařky Debry Rose Wilson jsou ve větším ohrožení především ženy. Níže se proto můžete podívat na seznam nejčastějších chyb, jichž by se něžné pohlaví mělo vyvarovat.

Známky špatné hygieny u žen

To, zda dostatečně dbáte na svou hygienu či nikoliv, můžete rozpoznat v závislosti na některých tělesných známkách. Pokud je to velmi špatné, můžete se potýkat s následujícími nepříjemnostmi:

 • tělesný zápach i po pravidelném sprchování,
 • mastné či neustále rozcuchané vlasy,
 • neustálý zápach z úst,
 • častá přítomnost jídla mezi zuby nebo známky zubního kazu a zánětu dásní,
 • špinavé a neupravené nehty na rukou a nohou.

V případě, že na sobě tyto známky rozpoznáte, byste se podle webu Healthline měli co nejdříve zaměřit na své hygienické návyky. 

Nejčastější chyby, kterých se ženy dopouští

Hygienická péče je důležitou součástí každodenního života a jak jsem již zmiňoval, pozor by si měli dávat zejména ženy. Mezi nejčastější chyby, kterých se dopouští, patří následující:

 • Špatná péče o intimní partie: Nedostatečná či příliš agresivní péče o intimní partie může způsobit podráždění nebo infekce. Doporučuje se proto používat výrobky, které nenarušují přirozenou rovnováhu pH vagíny.
 • Nesprávné nošení hygienických vložek: Při menstruaci je důležité pravidelně měnit hygienické vložky nebo tampony, aby se zabránilo infekcím.

menstruační vložky
Fotografie: Pixabay

Používání telefonu na záchodě se vám dříve nebo později vymstí. Rizika, která vám hrozí, musíte 100% znát

 • Nedostatečné mytí rukou: Správné mytí rukou je klíčové pro prevenci šíření infekcí. Nezapomínejte na něj po používání toalety, před jídlem a po kontaktu s veřejnými povrchy.
 • Nedostatečná péče o nehty: Nehty mohou být domovem pro bakterie a nečistoty, tudíž by se na ně nikdy nemělo zapomínat. Nedávno jsme také na webu ZdravéStravování zmiňovali, že mohou doručovat zprávy o zdraví celého těla.
 • Nepoužívání kondomů: Nechráněný sex může zvýšit riziko pohlavně přenosných nemocí a nechtěného těhotenství.
 • Nedostatečná péče o zuby a dásně: Pokud nepečujete správně o své zuby, můžete se brzy potýkat se zubními kazy a záněty. Tyto problémy mohou mít vliv na celkové zdraví, včetně vašeho srdce.
Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]