Jak se zbavit celulitidy – kosmetické tipy, cviky a další rady

zdroj obrázku:livestrong.com

S celulitidou bojuje nejedna žena. Také se jí říká pomerančová kůže. Stává se to, když máte příliš mnoho tělesného tuku a nedostatek svalů, případně vaše tělo zadržuje vodu. Lymfa pak není průchodná a vznikají otoky. Řešit se tento ne příjemný problém dá pomocí úpravy stravy, cvičení, masáží a kosmetických triků. Jste připravené zatočit s celulitidou a vyzvat jí na souboj? Tak jdeme na to…

Tipy pro boj s celulitidou

  • Antikoncepce – mnohdy za tímto problém stojí antikoncepce. Jestli je to zrovna váš problém, budete muset zjistit vy. Pátrejte v minulosti, kdy vaše potíže s celulitidou nastaly, zda za to nemohou spíš kila navíc a pasivní styl života apod.

  • Přidejte pohyb – jestliže necvičíte a máte málo pohybu, pak s tím jednoduše začněte něco dělat. Běhejte, skákejte přes švihadlo, cvičte. V dnešním článku poradíme i přímo cviky, které jsou v boji s celulitidou velmi účinné.

  • Masáž – masáže pomohou rozproudit lymfatický oběh. Buď si na cílenou masáž někam zajděte nebo alespoň masírujte pravidelně doma. Zkusit můžete masáž kávovými zrnky nebo speciální houbičkou.

  • Dopřejte si zábal – k vyhlazení pokožky a úbytku centimetrů se používají i zábaly. Opět můžete vyrazit někam do salónu nebo provést zábal doma. Použít lze bylinky, skořici, lógr z kávy nebo bahno z Mrtvého moře. K dostání jsou však už i různé gely a krémy.

  • Kombinujte – kombinujte různé procedury: peeling, masáž, zábal, cvičení. Účinky se tak ještě více umocní.

  • Strava – pokud máte nějaké to kilo navíc, zaměřte se i na redukční jídelníček. Celulitida se však nevyhýbá ani hubeným ženám, proto bude patrně nutné vyloučit některá jídla ze stravy a upravit stávající jídelníček.

Cviky na celulitidu

A samozřejmě zařaďte cviky, které jsou zaměřeny primárně na boj s celulitidou na stehnech a zadečku.

Zvedání nohy

Lehněte si na bok, ohněte nohu, která je na podložce a duhou nohu střídavě zvedejte nahoru. Pokaždé, když bude noha nahoře, setrvejte 5 sekund, než nohu opět položíte na podložku. Celkem nohu zvedněte 15x a 2x zopakujte na levou i pravou nohu.

Zanožování z planku

Zaujměte pozici prkna (planku) a vždy jednu nohu pokrčte, aby směřovala mezi ruce a poté zanožte a nohu zvedněte nahoru. Cvik opakujte 8x na levou i pravou nohu a 3x zopakujte. Pokud si troufáte, udělejte 24 cviků na jednu nohu naráz, pak nohy vystřídejte.

Široký dřep

Pokud nemáte doma činku, vezměte si PET láhev s vodou. Rozkročte se o něco víc, než je vaše šíře ramen a udělejte 20 dřepů – celkem 3x zopakujte. Tedy dohromady 60 dřepů se závažím.

Předklon se závažím

Vezměte do každé ruky činku nebo PET láhev a postavte se rovně, nohy u sebe. Pomalu se začněte ohýbat, ale držte stále rovná záda. Předkloňte se co nejníže to půjde s rovnými zády. Ucítíte napětí v zadní straně stehen a zadečku. Proveďte 12x a celkem 5x zopakujte.

Dřepy s výskokem

Jestliže si netroufáte na dřepy s výskokem, udělejte dřep, ale hbitě se odrazte, když půjdete nahoru a švihněte rukama do výše a postavte se na špičky. Proveďte takto 2 sady po 20 opakování.

Obrázky: brightside.me