Hubnutí snadno a rychle. Stačí se držet několika jednoduchých pravidel

Fotografie: Freepik

Hubnutí břišního tuku není nikdy jednoduché a potýká se s ním většina z nás. Nejen, že se vám díky němu nelíbí vaše postava, ale také je nebezpečný pro vaše orgány a jistě vás obtěžuje během pohybu.

Břišní tuk přináší svým majitelům mnoho potíží. Hubnutí břišního tuku přitom patří mezi nejobtížnější úkoly, které si můžete dát. Obtěžuje nám nejen proto, že se nám nelíbí naše postava, ale také kvůli poškození vnitřních orgánů. Zároveň roste riziko vzniku cukrovky typu 2, hypertenze, srdečních problémů a dokonce i některých typů rakoviny a demence. Proč se tuk ukládá zrovna tam a jak s tím zacházet?

Břišní tuk je často způsoben genetickými faktory. Podívejte se na postavu matky nebo babičky. Často se může také objevit během menopauzy nebo s rozvojem polycystických onemocnění. Může to být ovlivněno stresem a špatným spánkem. Ploché břicho samozřejmě získat můžete, ale vyžaduje to mnoho času a úsilí. Podívejte se, co musíte udělat pro boj s tímto nepříjemným problémem.

Fotografie: Freepik

Hýbejte se

To vás jistě nepřekvapí, ale řada lidí to podceňuje. Břišní tuk zmizí, když budete pravidelně provádět aerobní cvičení, běhat, jezdit na kole nebo plavat. Udělejte vše, co zvýší vaši srdeční frekvenci. Výzkumy ukazují, že běh 20 km týdně je dost na to, abyste se dočkali plochého břicha. Pokud běh nefunguje, stačí chodit 45 až 60 minut denně. Pro rozvoj svalů a podporu metabolismu jsou však důležitá i další cvičení.

Jezte více bílkovin

Pokud svaly a tukové buňky nepracují dostatečně, tělo začne produkovat více inzulínu. A vyžaduje takové zásoby, které se tvoří zejména v břiše. Tomu se můžete vyhnout díky stravě bohaté na bílkoviny. Měli byste proto jíst potravin s vysokým obsahem bílkovin a přidávat je do pokrmů jako další přísadu.

Fotografie: Freepik

Studie zjistila, že ženy s nadváhou, které po dobu dvou měsíců konzumovaly 30 % bílkovin, 40 % sacharidů a 30 % tuku, ztratily větší váhu než ženy, které držely drastickou dietu. Důležitý je také polynenasycený tuk, který pomáhá budovat svaly, ne tuky. Do svého jídelníčku byste proto měli zařadit ořechy, semena, avokádo a ryby.

Vyzkoušejte jógu

Ženy nad 45 let, které cvičily jógu pravidelně po dobu 4 měsíců, uváděly velké snížení viscerálního tuku, jak prokázala studie z roku 2012. Pokud jóga není vaše oblíbené cvičení, můžete provádět jakékoli uklidňující cviky, například hluboké dýchání. Předpokládá se, že po uklidnění, když se mozek a tělo dostanou do harmonie, se hladina kortizolu a stres sníží, takže už nebudete muset řešit problémy s nadváhou nebo břišním tukem.

Zdroj: EatThis