Efektivní hubnutí: Důležité je identifikovat 1 z 5 typů postav a zvolit vhodnou cestu

Fotografie: Depositphotos

S přibývajícím věkem má člověk tendenci přibírat tuk a ztrácet svaly, což také souvisí s 5 nejčastějšími typy břicha. Zbavte se jich pomocí těchto způsobů.

Pokud se už měsíce nebo dokonce roky snažíte zbavit nevzhledného břicha, které vám kazí postavu, ale všechny vaše snahy zatím postrádají požadované výsledky, pravděpodobně děláte něco špatně. Existují totiž různé příčiny, které způsobily hromadění tuků v této oblasti, přičemž každá z nich vyžaduje jiný způsob pro jejich odstranění. Níže se proto můžete seznámit s 5 nejčastějšími tipy břicha a účinnými způsoby, jak se jich jednou provždy zbavit. Více prozradila lékař Daniel Bubnis.

Příčinou je špatná strava

Konzumace špatné stravy, která vede k hromadění tuků, se projevuje oteklým a plynatým břichem. Hlavní příčinou tohoto problému jsou především ultra zpracované potraviny a potraviny s vysokým obsahem cukru nebo také nesnášenlivost určitých druhů potravin. V takovém případě je vhodné navštívit lékaře, který vám pomůže zjistit, zda trpíte intolerancí laktózy, lepku nebo jiných skupin potravin, a poté se poradit s odborníkem na výživu, který vám sestaví jídelníček přímo na míru.

Těhotenské břicho

Těhotenské břicho se vyznačuje tím, že vypadá vypoukle a jak již podle názvu vypovídá, připomíná tvar břicha těhotné ženy. Pokud byla skutečně těhotná a jste právě po porodu, buďte trpělivá, počkejte 6 týdnů a začněte cvičit až v momentě, jakmile vám to lékař povolí. Obecně je však v tomto případě je vhodné zaměřit se na Kegelovy cviky, které jsou skvělým způsobem, jak obnovit sílu a tvar vašeho těla včetně pánevní oblasti.

„Pneumatika“ v dolní části břicha

Pokud máte víceméně ploché břicho, ale v podbřišku se vám udělala tuková vrstva připomínající úzkou pneumatiku okolo vašeho tělo, může se jednat o důsledek procvičování nesprávných cviků a konzumace těžko stravitelných potravin. Pokud se chcete tohoto problému zbavit, poraďte se s profesionálním trenérem o vhodném tréninku a zvyšte příjem zeleniny, ovoce, ryb a kuřecího masa. Naopak se vyhněte zpracovaným a tučným potravinám a konzumaci červeného masa.

Fotografie: Pexels

Břicho způsobené stresem

Tento typ břicha se vyznačuje vyklenutím od bránice až po oblast pupku a jak již vypovídá z názvu, jeho nejčastější příčinou bývá stres – přispívat však k němu může také konzumace kávy nebo ultra zpracovaných potravin. Abyste zbavili nahromaděných tuků a získali zpět ploché břicho, měli byste začít provádět posilovací cvičení s činkami, chodit na rychlé procházky a začít relaxovat při józe nebo meditaci. Také byste měli do svého jídelníčku přidat plnohodnotné potraviny a ovoce a zeleninu.

Břicho s dvěma madly

Břicho s dvěma madly bývá nejčastějším typem břicha s nahromaděnými tuky. Jde o dva „špeky“ přímo nad sebou, které jsou většinou důsledkem sedavého způsobu života a nadměrnou konzumací rafinovaných sacharidů. V tomto případě byste si měli obzvláště hlídat jídelníček, tedy vyřadit z něj veškeré sladkosti a cukry a snížit příjem alkoholu. Naopak byste se měli věnovat zdravým plnohodnotným jídlům a začít pravidelně sportovat – běhání, jízda na kole nebo plávání vám pomůže nejlépe.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]