Cviky na podložce, které vám hravě pomohou odbourat přebytečný tuk z těla

Fotografie: Depositphotos

Zbavit se přebytečného břišního tuku můžete i z pohodlí vašeho domova. K těmto osvědčeným cvikům budete potřebovat pouze jednu podložku.

Břišní tuk není pouze nevzhledný, ale také zdravotní problém, který může mít na váš organismus závažné dopady. Při jeho hromadění se výrazně zvyšuje riziko některých onemocnění, jako je například cukrovka 2.typu nebo také srdeční infarkt. Abyste se jej však zbavili, nemusíte chodit každý den do posilovny a dřít jak o život – skvěle vám totiž postačí tyto účinné cviky na podložce. Více prozradil fyzioterapeut Daniel Bubnis.

Skrčení vsedě do „Véčka“

Skrčení vsedě kromě účinného pálení kalorií také posiluje střed těla a přispívá k lepší koordinaci a rovnováze. Jednoduše si lehněte na záda, ruce položte podél těla a ujistěte se, že máte nohy rovně natažené před sebou. S výdechem nyní začněte pomalu zvedat záda a nohy z podlahy, ruce natáhněte před sebe, pokrčte kolena a přitáhněte je k břichu. Poté se pomalu vraťte do výchozí polohy, ovšem dejte si pozor, aby se ramena ani nohy nedotkly podlahy. Poté cvičení 15-20krát opakujte.

Výkopy do vzduchu

Výkopy do vzduchu jsou dokonalým cvikem pro zakulacení hýždí, zpevnění nohou a spálení přebytečných kalorií. Postavte se na všechny čtyři (na kolena a ruce), stáhněte břišní svaly a ujistěte se, že máte záda v rovné poloze. Poté začněte zvedat pravou nohu do vzduchu, přičemž stáhněte hýžďové svaly. Následně se vraťte do výchozí polohy, přičemž koleno držte nad podlahou. Cvičení zopakujte 20-30krát a poté jej proveďte na druhou stranu. Pro zvýšení intenzity můžete použít závaží.

Osvědčené prkno

Prkno je skvělý cvik, který zapojuje všechny svaly, zejména a břišní a spodní zádové svaly, a pomáhá zlepšit celkové držení těla. Lehněte si na své břicho, opřete se o lokty a poté se pomocí svých chodidel vyvyšte. Ujistěte, že svým tělem tvoříte rovnou linii od hlavy až k patám a poté zpevněte své břicho. V této pozici se snažte vydržet co nejdéle, poté si dopřejte chvíli odpočinku a následně cvičení ještě jednou zopakujte. Po celou dobu také dbejte na to, abyste se neprohýbali spodní část zad.

Fotografie: Freepik

Zvedání pánve

Zvedání pánve posílí především vaše hýžďové svaly a podpoří dolní část vašich zad. Lehněte si na podlahu a s rukama nataženýma rovně před sebou a nohama podél těla. Poté pokrčte kolena a s výdechem začněte zvedat pánev do vzduchu, přičemž stahujte hýžďové svaly. Vaše tělo by mělo tvořit pevnou linii a balanc by měly udržovat vaše horní zádové svaly. Následně se vraťte do výchozí polohy a cvičení zopakujte 12-15krát.

Zvedání nohou vleže na boku

Zvedání nohou vleže na boku zpevňuje vnější část stehen a skvěle zapojuje hýžďové svaly, čímž podporuje jejich zakulacení. Lehněte si na bok tak, aby vaše tělo tvořilo rovnou linii, a opřete se o loket jedné ruky, abyste měli dostatečnou podporu a udrželi balanc. Nyní začněte zvedat horní nohu do vzduchu, přičemž se snažte stahovat své hýždě. V této poloze chvíli setrvejte, poté se vraťte, ale nedotýkejte se horní nohy druhé nohy. Cvičení opakujte 12-15 krát a poté jej proveďte na druhou nohu.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]