Hubnutí pomocí jednoduchých cviků zvládnou i začátečníci. Změny jsou vidět již během prvních dní

Fotografie: Getty Images

Nemusíte chodit do posilovny, aby hubnutí šlo lépe. Můžete cvičit v pohodlí domova a spalování tuků půjde snáze. Máme pro vás několik cviků, které budou vhodné pro začátečníky i mírně pokročilé. Až si tyto níže uvedené cviky osvojíte a cvičení nebude takovou námahou, můžete zvýšit intenzitu, ale i opakování pro efektivnější účinek.

Cvik 1.

Položte se na zemi na břicho a zvedněte trup na lokty. Lokty by měly být umístěné v úrovni ramen. Pohlídejte si předloktí, které by mělo být umístěné rovnoběžně. Nyní pomocí prstů na nohou zvedněte tělo do vzduchu, aby tvořilo takzvané prkno. V této poloze zkuste zůstat alespoň třicet vteřin. Cvik vypadá jednoduše, ale věřte, že třicet vteřin bude prozatím stačit.

Fotografie: Freepik

Cvik 2.

Položte se na všechny čtyři – na kolena a dlaně. Dlaně opřete o zem, aby byly umístěné v úrovni ramen. Nyní natáhněte nohy jako u předchozího cviku a paže nechte stále natažené. Nyní svou hruď přibližte co nejvíce k zemi. Zvedněte se nahoru a tento cvik opakujte alespoň desetkrát.

Cvik 3.

Na tento cvik budete potřebovat podložku nebo deku. Lehněte si na záda a své ruce dejte podél těla – dlaně se musí dotýkat podlahy. Nyní pokrčte kolena – paty jsou umístěné u sebe. Teď zvedněte nohy nahoru, jako byste chtěli provádět svíčku. Nyní se i hýždě mírně nadzvednou nad zem. Vytáhněte nohy ke stropu i s hýžděmi a opět pouze hýždě vraťte na podložku – nohy zůstávají nahoře. Tento cvik provádějte alespoň desetkrát.

Cvik 4.

Lehněte si na podlahu a ruce dejte za hlavu – udělejte hlavě takovou mističku, která hlavu podrží – spojte prsty. Nyní zvedněte pravou nohu, aby boky byly kolmo k podlaze. Nohu máte stále nahoře. Teď zvedněte ze země ramena pomocí rukou za hlavou a loket umístěte kolmo, aby se dotýkal pravého kolene. Vyměňte loket i koleno a tento pohyb střídejte sedmkrát za sebou.

Cvik 5.

Nyní jděte do pozice, kterou jste provedli ve cviku prvním. Jen s tím rozdílem, že vaše paže zůstanou natažené, nebudete položení na loktech. Teď můžete umístit levé koleno směrem k pravému prsu – dejte nohu zpět do výchozí polohy a to stejné udělejte s pravou nohou, kterou umístíte k levému prsu. Tento cvik se aktivně podílí na spalování tuků. Měli byste cvičit co nejrychleji a po dobu jedné minuty.

Doporučujeme cvičit v odpoledních hodinách, kdy ještě máte dostatek energie a vaše tělo se během dne stačilo takzvaně rozpohybovat.