Bylina, která pomáhá tím, že zbavuje závislosti na cukru

Jste závislí na cukru? Máte cukrovku a lékař vám řekl, abyste pečlivě kontrolovali příjem cukru? Pak je tento článek právě pro vás, protože vás seznámí s bylinkou, která vám může pomoci.

Bylinka, o které bude dnes řeč zbavuje závislosti na cukru a pomáhá udržet zdravou hladinu cukru v krvi. Bylince se také přezdívá „ničitel cukru“. Správný název bylinky je Gymnéma lesní (Gymnema sylvestre) a k léčbě diabetu se používá již 2000 let. Její domovinou je Indie a Afrika, je součástí tradiční ájurvédské medicíny.

Ale než budeme pokračovat, je důležité si uvědomit, že byste nikdy neměli vyzkoušet žádnou bylinu pro léčebné účely, aniž byste předem řekli svému lékaři o vašem plánu. To platí zejména v případě, že jste těhotná, kojíte nebo pokud máte nějaké zdravotní problémy či užíváte léky na předpis.

Bylina, jež zbavuje závislosti na cukru a podporuje hubnutí

  • Gymnéma lesní podporuje a udržuje normální hladiny cukru v krvi, rovněž podporuje metabolismus glukózy a tuků, potlačuje chuť k jídlu a je skvělou bylinkou v případě redukce hmotnosti.

  • Podporuje regeneraci buněk slinivky břišní. Vaše slinivka je malý orgán, který pomáhá při trávení. Je to také orgán, kde se vyrábí a vylučuje inzulín.

  • Optimalizuje produkci inzulínu, protože příznivě ovlivňuje pankreas. Inzulín je hormon, který umožňuje molekulám cukru v krevním řečišti vstoupit do buněk, kde mohou být použity jako palivo. Bylina je také užitečná pro diabetiky, kteří trpí erektilní dysfunkcí v důsledku cukrovky. 

Mnoho lidí, kteří se pokusili pomocí této byliny ukončit svou závislost na cukru uvedlo, že bylina byla naprosto účinná. Mnozí dokonce tvrdili, že gymnéma způsobila, že jídla, která obsahovala cukr chutnala pro ně nepoživatelně. Gymnéma totiž působí na chuťové pohárky a dočasně zastavuje jejich funkci. Chuť sladkostí nebudete tedy cítit několik hodin.

Gymnéma lesní však může být použita nejen k ukončení závislosti na cukru a léčbě cukrovky. Ve skutečnosti někteří odborníci na byliny doporučují tuto bylinu pro redukci hmotnosti. Není žádným tajemstvím, že jedním z důvodů zvyšování hmotnosti jsou nezdravé stravovací návyky, zejména konzumace potravin obsahujících hodně cukru.

Nejčastěji je gymnéma nabízená ve formě čajů a kapslí. Často jsou tyto výrobky uváděny na trh pro ty, kteří trpí cukrovkou nebo prediabetem a potřebují udržovat normální hladinu cukru v krvi. Gymnému však lze použít i při snižování závislosti na sladké a při redukci hmotnosti.

Obrázky: moolikaayurveda.com, pixabay.com