Domácí sirup z česneku pro lepší trávení a posílení imunity

Proč vyzkoušet domácí sirup z česneku a dalších ingrediencím, které máte běžně doma? Je to jednoduché. Neustále pro vás hledáme užitečné tipy, jak pomocí přírodních a snadno dostupných surovin nahradit a dokonce předčit produkty farmaceutického průmyslu, které bývají nejenom drahé, ale mohou mít i negativní vedlejší účinky na organismus.

V boji proti nemocem i při prevenci se však neustále osvědčuje univerzální a extra silná kombinace přírodních zázraků, jako je med, zázvor, citrón a česnek.

Dnes vám prozradíme, jak tyto suroviny proměnit na domácí sirup, jehož užívání z našeho těla vyžene všechny zlé bacily, zlepší trávení, ale také působí proti vzniku aterosklerózy, migrén, snižuje hladinu cholesterolu, čistí žíly a upravuje krevní tlak. A to není všechno.

Na každý problém jiné dávkování

Užívání tohoto sirupu zpomaluje srdeční frekvenci, působí proti bolestem hlavy, chronické únavě a také úzkosti. Pro dosažení těchto účinků stačí nakapat 10 kapek do sklenice vody a po dobu 15 dnů užívat ráno na lačno.

Dokonce dokáže předcházet i několika tipům rakoviny a zlepšuje mužské reprodukční funkce. Pokud chcete využít i těchto schopností, užívejte 3 kapky v půl sklenici vody po celý jeden měsíc. Pak na týden vynechejte a pak opakujte další dva měsíce.

Pro posílení imunity a usnadnění trávení a úlevy od zácpy užívejte 15 kapek ve sklenici vody 1 týden.

Pro hubnutí a detoxikaci organismu užijte před každým jídlem 10 kapek sirupu a  kapek před spaním po dobu 1 měsíce.

V případě zánětů 2 kapky sirupu rozetřete na bolestivou oblast 3x denně.

Recept na sirup

  • 10 stroužků česneku
  • 5 cm čerstvého zázvoru
  • šťáva z 10 citronů
  • ¼ lžíce medu

Med zlehka zahřejte – ale pozor, nesmí mít více než 60°C, jinak se ničí antibakteriální schopnosti. Do zahřátého medu přidejte rozdrcený česnek, strouhaný zázvor a citronovou šťávu, promíchejte a nechte vychladnout. Uchovejte v uzavíratelné sklenici v ledničce, kde vydrží až 4 měsíce.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]