Domácí prostředky, které pomohou odstranit akné v oblasti hrudníku, zad a ramen

Většinou se lidé a zejména ženy zabývají odstraněním akné na obličeji. V této oblasti je výskyt nepříjemných pupínků nejčastější. Pleť se totiž vlivem vnitřních hormonálních změn, či vnějších faktorů mastí, a tak k akné dochází hlavně na čele, nose a bradě. Někdy však můžeme zpozorovat výskyt aknózní pokožky i na jiných částech těla. Například na zádech, hrudi, nebo ramenech. Jak se efektivně pomocí domácích přírodních přípravků pupínků zbavit?

Praktické tipy k odstranění aknózní pokožky na hrudníku, zádech a ramenech

K akné dochází v důsledku ucpání pórů, proto je nasnadě pokožku řádně pročistit, aby se nežádoucí pupínky netvořily. Jak na to?

  • Ovesný peeling s cukrem: připravte si z dvou hrstí cukru, jedné hrsti ovesné moučky a trochy vody peeling, který aplikujte na místa s pupínky. Jemně přírodní peeling do pokožky vmasírujte, nechte působit asi pět minut a pak důkladně opláchněte. Je to velice snadná, a hlavně ekonomická varianta, jak hloubkově očistit kůži.
  • Medová maska s jablečným octem: v misce smíchejte asi 25 gramů medu s lžící jablečného octa, vytvořte konzistenci pasty a naneste na kůži, kde se vyskytuje akné. Nechte působit směs asi čtvrt hodiny a poté dobře opláchněte vodou.
  • Maska z jedlé sody, citronu a aloe vera: směs připravíte promícháním šťávy z jednoho citronu spolu s dužinou z aloe vera, lžičkou jedlé sody a lžící cukru. Hmotu nanášejte na záda, ramena, nebo hruď, vmasírujte krouživými pohyby (alespoň tři minuty), nechte působit 20 minut a poté spláchněte.

Jak si počínat preventivně, aby k akné nedocházelo?

Abyste předešli tvorbě aknózní pokožky, používejte při sprchování mýdla neparfémovaná, ideálně bio. V letních měsících noste lehké bavlněné oblečení, aby nedocházelo k zapařování pokožky a tvorbě nežádoucích pupínků.

Preventivně také můžete kůži pročišťovat šťávou z citronu. Ta vyváží pH pokožky. Proceduru provádějte před spaním při koupeli. Podpořit očistu těla můžete i různými detoxikačními čaji, které je možné zakoupit v jakémkoliv obchodě. Nejvhodnější jsou ty sypané, z lékárny.

Správná péče o pokožku těla

Aby vaše pokožka nebyla náchylná k tvorbě pupínků a byla stále hladká a krásná, zkuste dodržet tato pravidla: sprchujte se šetrnými gely a přípravky a dobu mytí omezte na nejnutnější dobu. Čím déle se budete umývat, tím více bude vaše kůže sušší. Koupel si dopřávejte ojediněle a když už, tak s příměsí zvláčňujících olejíčků.

Čas od času je vhodné použít i jakýkoliv peeling, který podpoří obnovu nové pokožky a staré kožní buňky odstraní. Po sprchování pokožku důkladně osušte a hydratujte vhodnými tělovými mléky a krémy. Nezapomeňte o kůži pečovat zejména v letních měsících, kdy je nejvíce vystavována slunečnímu záření. Chraňte se opalovacími krémy, či podobnými produkty, aby nedošlo k spálení kůže.

Fotografie: Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]