Tlustice vejčitá: Nenáročná pokojová rostlina, která má celou řadu léčivých účinků, o kterých málokdo ví

Fotografie: Freepik

V dnešní době jsou v interiérovém designu velmi často používané rostliny s velkým počtem zelených listů. Přírodní materiály vám pomohou k zútulnění vašeho domova. Tato pokojová rostlina však dokáže ještě mnohem víc, než si myslíte.

Tato pokojová květina patří do čeledi tlusticovitých a poznáte ji podle malých kulatých listů i drobných jemných květů. Pochází z jižní Afriky, kde roste několik odrůd této rostliny. Zajímavý je určitě také její stonek připomínající kmen bambusového dělení.

Tlustice přináší do domova štěstí, prosperitu i pohodlí

Díky starým zmínkám o této oblíbené pokojové rostlině můžete také zjistit, že má květina přinášet do domova prosperitu a finanční jistotu. Malé oblé lístečky totiž připomínají peníze. Díky kulatému a velmi modernímu vzhledu bude skvělým doplňkem k aloe vera, se kterou působí velmi zajímavým dojmem.

Mezi ty nejlepší pozitivní vlastnosti této pokojové rostliny patří:

  • čištění vzduchu v interiéru
  • zabíjí škodlivé bakterie a viry
  • čistí energii celého domova
  • léčivé účinky pro vnější použití

Pro každého člena domácnosti, ve které se nachází tlustice vejčitá, mají vlastnosti rostliny velmi pozitivní působení. Bezpochyby skvělou vlastností je schopnost čistit vzduch. Květinu totiž můžete použít jako účinný filtr místnosti. S čistým vzduchem se vám bude mnohem lépe žít.

Tlustice je zázračnou květinou. Dokáže se napojit na obyvatele domova

Zdá se vám to neuvěřitelné? Opravdu se tlustice umí vcítit do každého člena domácnosti. Pokud se všem v rodině daří a jsou zdraví, pak květina krásně prosperuje, kvete a voní sladce. Jestliže se ale v rodině někomu nedaří nebo je snad vážně nemocný, květina začne usychat a začnou opadávat listy i květy.

Pokojová rostlina tedy dokáže vyčistit vzduch od možných bakterií, virů i negativní energie. Dokáže vám také pomoci při léčení nejrůznějších chorob a nemocných stavů. Jaké pozitivní účinky může mít tlustice na váš zdravotní stav?

  • antivirové
  • protizánětlivé
  • regenerační

Tato pokojová květina dokáže pomoci zahojit bolestivé rány i záněty na pokožce. Rozříznutím listů získáte léčivou šťávu, podobně jako u známé léčivé aloe vera. Zmírňuje dokonce tak nadýmání, zarudnutí nebo svědění kůže.

Šťávu z listů můžete použít také pro kosmetické účely. Pokud chcete mít krásnou pleť, pak můžete ze šťávy tlustice připravit léčivou a hydratační masku. Pomůže vám tak k pružné, hebké pleti bez akné či vyrážek a zarudnutí.

Tlustice vejčitá, neboli Crassula ovata, je tedy skvělým pomocníkem při řezných ranách nebo otocích. Pomůže vám také na svědivou pokožku nebo na nepříjemné opary. Pomáhá od akné nebo dokonce křečových žil.

Recepty pro vnitřní užití pro jistotu konzultujte se svým lékařem

Pro vnější použití se tlustice používá celkem běžně, stejně jako aloe vera. Pomůže vám na všechny druhy vyrážek, zarudnutí nebo akné. U vnitřního užití vám může pomoci s nepříjemnou bolestí v krku nebo v případě hemeroidů. V takovém případě je však potřeba vnitřní užití konzultovat s lékařem. nikdy totiž nevíte, zda nebude ve vašem případě užití této rostliny spíše na škodu.

Recept na rychlé vyléčení oparu

Trápí vás často opary na rtech a kolem úst? Pak vám tlustice vejčitá rozhodně pomůže. Připravte si k pokojové rostlině vatový tampon nebo vatové tyčinky do uší. Namočte vatu do dutiny rostliny tak, abyste získali blahodárnou šťávu z listů. Tuto šťávu aplikujte přímo na postižené místo na rtu. Opakujte klidně každých půl hodiny a vždy nechte na rtu šťávu úplně zaschnout.

Stejnou aplikací si můžete pomoci i od ostatních problémů na kůži či rtech. Vatovým tamponem namočeným do léčivé šťávy z listů tlustice můžete potírat vyrážku i akné. Čím více aplikací provedete, tím dříve se problému zbavíte. Věříme, že už v tuto chvíli přemýšlíte nad pořízením této skvělé rostliny.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]