Domácími prostředky na krásné a svůdné rty

Zima dala naší pokožce docela zabrat. K celkové péči o pokožku patří i péče o rty. A která žena by je nechtěla mít krásné, sametové, hladké. Po suchých, drsných rtech, které škrábou jako kartáč asi žádná nestojí. Nehledě na to, že rty, kterým chybí hydratace, mohou praskat, což je velmi bolestivé a nepříjemné. Přinášíme vám tipy, jak o ně domácími prostředky pečovat.

Většina pleťových masek udává: vyhněte se okolí očí a rtů. Naneseme si tedy pleťovou masku a bedlivě dbáme, abychom oči a rty z toho procesu vynechaly. Ovšem i naše ústa uvítají, když na ně nanesme masku, která se nechává alespoň 10 minut působit. A stejně tak potřebují jemný a šetrný peeling. Buď si můžete koupit sadu, která pečuje o rty, případně použít ingredience, které máte doma. Bojovat proti suchosti rtů můžete i zbraněmi, které najdete u sebe v kuchyni.

Peeling

Potřebovat budete malou mističku a lžičku + prázdný kalíšek od balzámu na rty nebo maličkého krému, kde budete skladovat peeling na příště. Peeling si připravíte snadno, rychle a ještě si můžete vybrat z několika receptů, které vám prozradíme.

  • Medový peeling – smíchejte lžičku medu, lžičku olivového oleje, lžičku cukru a smíchejte na pastu

  • Citronový peeling – smíchejte lžičku kokosového oleje, lžičku šťávy z citronu, lžičkou cukru a opět vytvořte pastu

  • Kokosový peeling – smíchejte lžičku kokosového oleje nebo másla se lžičkou třtinového nebo bílého cukru a máte hotovo

  • Kávový peeling – smíchejte lžičku mleté kávy a lžičku olivového oleje

  • Peeling s mořskou solí – lžičku hrubší mořské soli smíchejte se lžičkou kokosového oleje

Ať už si vyberete jakýkoliv peeling, nanášejte na rty jemnými krouživými pohyby, příliš rty nedřete! Tyto peelingy lze použít i na obličej a další místa na těle, kde je potřeba odstranit odumřelé kožní buňky. Ať už jsou to chodidla, lokty nebo ruce. Místo peelingu můžete také k odstranění mrtvých kožních buněk použít jemný kartáček na zuby, ať už na rty nebo celý obličej. Ovšem kartáček pouze čistí, domácí peeling dodá ještě i řadu výživných látek.

Maska

Po peelingu následuje ještě i maska na rty. Opět můžete použít výše jmenované ingredience anebo experimentovat s dalšími surovinami, jako je banán, rozmačkané jahody, jogurt. Jen budete muset odolat touze olizovat si rty alespoň po dobu 10 minut. Po uplynutí doby si je klidně olízněte. Umyjte je, usušte a naneste vosk, lesk, výživnou rtěnku nebo krém na rty. Čemu dáváte přednost.

Fotografie: Redteadetox, Raydene Salinas Hansen