Domácí olej z aloe vera pomůže od zánětu i bolesti a jeho příprava trvá jen chvilku

Rostlina aloe vera je jistě dobře známá všem, kteří se zajímají o možnosti přírodní péče o pleť. Léčivé účinky aloe vera jsou velmi dobře zdokumentovány. Šťáva nebo olej z aloe se aplikuje lokálně a lze jej užívat i vnitřně. Používá se při kožních onemocněních, na ošetření ran či popálenin a při zažívacích potížích.

Hodí se také na citlivou a aknózní pleť, která špatně snáší různé chemické přípravky a má sklon k tvorbě zánětlivých pupínků. Mezi dalším účinky oleje z aloe vera patří:

Tlumí zánět

Olej z aloe vera působí antibakteriálně a poskytuje pokožce dostatek živin, které ji pomohou se rychleji hojit a regenerovat. Lze jej aplikovat pro úlevu od nepříjemných kožních projevů jako je ekzém a lupénka.

Ulevuje od bolesti

Olej z aloe lze velmi snadno použít také k úlevě od různých druhů bolesti. Velmi dobře funguje zejména v kombinaci s éterickými oleji eukalyptovým, citronovým, nebo mátovým. Tuto směs pak můžete vmasírovat na bolestivá místa a brzy se dostaví žádaná úleva.

Jak si olej vyrobit doma?

Budete samozřejmě potřebovat rostlinku aloe vera, kokosový, mandlový nebo ricinový olej dle vaší volby a vhodný hrnec. Nejprve rozřízněte list aloe a pomocí ostrého nože z něj vyjměte gelovitou dužinu. Tu vložte do hrnce, do nějž přilijete trochu oleje. Nelze určit přesné množství, jelikož záleží na množství dužiny, kterou z listu dostanete. Hrnec postavte na mírný plamen a zahřívejte směs, dokud se obě složky nepropojí. Poté odstavte a nechte zchladnout. Olej skladujte ve skleněné uzavíratelné nádobě.

Kromě výše uvedených účelů se olej dá vhodně použít i takto:

  • pro zdraví a krásný vzhled pokožky – aplikujte jako noční krém
  • pro léčbu akné – aplikujte přímo na zánětlivá ložiska
  • pro růst vlasů – olejem masírujte vlasy před mytím
  • proti striím – aplikujte na kůži v oblastech, kde se strie mohou snadno vyskytovat jako jsou boky, břicho, hýždě nebo stehna

Je to velmi účinný prostředek, který si vyrobíte doslova za pár korun.

Fotografie: Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]