Tato finta na domácí léčbu bolesti zad a krku vám zajistí okamžitou úlevu. Vyhnete se tak lékařům

Fotografie: Depositphotos

Bolest zad a krku může pocházet z běžných činností, u nichž špatně sedíte nebo stojíte. Bolest z namáhaných svalů však můžete léčit různými způsoby.

Bolest zad a krku může postihnout každého a vyřadit vás z běžného provozu. Příčiny mohou být různé, ale všechny se týkají toho, jak držíte tělo, jak stojíte nebo se pohybujete, dokonce, a to je zvláště důležité, i toho, jak sedíte. Pokud bolest nebudete řešit, může se zhoršit a nadále vás omezovat v každodenním životě. Dokonce se může rozšířit i do jiných oblastí.

Příčiny bolesti zad

Nejčastějšími důvody, proč vás bolí záda, především jejich dolní část, jsou problémy se strukturou zad a jejich přetížením. To znamená, že můžete mít poraněné ploténky nebo příliš namáháte zádové svaly, jak uvádí Angelica Balingit. Mezi další příčiny bolesti zad patří například osteoporóza nebo artritida.

Příčiny bolesti krku

Stejně jako bolest zad i u krku se může objevit z různých důvodů. Mezi nejčastější příčiny opět patří svalové napětí. Obvykle ze špatného držení těla, časté práce u stolu, špatné polohy spánku apod. Důvodem může být i zranění nebo se dokonce může jednat o příznak srdečního infarktu. Obzvlášť pokud zaznamenáte i další symptomy, jako je dušnost, pocení, nevolnost, zvracení a bolest v paži nebo čelisti, jak uvádí Erica Ramirez.

Praskání kloubů je mezi lidmi opředené mýty. Ve skutečnosti není téměř vůbec škodlivé

Jak se zbavit bolesti zad a krku

Hlavním klíčem k odstranění akutní bolesti zad nebo krku je omezení fyzické aktivity a užívání léků na bolest, protože, jak už bylo zmíněno, bolest zpravidla pochází od namožených svalů. Ve většině případů bolest sama odezní během několika dnů, ale musíte tomu trochu pomoct. V prvé řadě zmírněte tlak na část těla, která vás bolí. Omezte tedy jakýkoli pohyb pouze na ten nejnutnější a v lékárně si pořiďte léky proti bolesti, které užívejte podle doporučení na obalu.

bolest zad
Fotografie: Freepik

Místo také můžete nejdříve ledovat a poté zahřívat. Střídání chladu a tepla pomáhá zmírnit bolest, která přichází od napnutých svalů a vazů. Led totiž redukuje otoky a záněty a působí jako lokální anestetikum, teplo poté zvyšuje průtok krve do hlubokých tkání a uvolňuje svalové křeče. Prvních 48 hodin jen ledujte, poté zahřívejte, jak radí MayfieldClinic.

Rozhodně není k zahození ani masáž. Máte-li vedle sebe osobu, která je ochotná vás namasírovat, nabídku využijte. Upravte také svůj denní režim, to znamená, soustřeďte se na způsob, jakým držíte své tělo, jak stojíte nebo sedíte u počítače, také se pravidelně hýbejte. Abyste se zotavili z akutní bolesti zad a krku, nejlépe, abyste jí přecházeli, je důležité udržovat normální zakřivení páteře. Na ZdravémStravování jsme přinesli také jednoduché protahovací cviky na bolest zad.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]