Bolest zad nemá šanci díky domácím cvikům. Úlevu zajistí i pozice dítěte a pootočení páteře

Fotografie: Depositphotos

Zbavit se bolesti zad můžete prostřednictvím správných protahovacích cviků. Stačí je provádět naprosto každý den a budete se cítit mnohem lépe.

Bolest dolní části zad je poměrně častý a zároveň velmi nepříjemný problém, který může potkat každého. Pokud se s ní potýkáte i vy, rozhodně byste to neměli nechat jen tak být. Není však nutné spěchat k lékaři nebo užívat drahé komerční prostředky pro dosažení úlevy. Jak totiž uvádí lékař Gregory Minnis, stačí provádět správné cviky a budete se již během několika týdnů cítit mnohem lépe.

Pozice dítěte

Jedná se o tradiční jógovou pozici, která zmírňuje bolest a napětí po celé páteři, krku a ramenech. Provedete ji tak, že se s rukama a koleny na zemi ponoříte dozadu přes boky a opřete se o paty. Ruce nechte před sebou, břichem se opřete o stehna a zaměřte se na hluboké dýchání a uvolnění všech oblastí napětí. V pozici vydržte alespoň 1 minutu a poté se vraťte ke svým činnostem. Budete se cítit mnohem lépe.

Protažení od kolena k hrudníku

Toto protažení uvolní dle webu Healthline vaše boky, stehna a hýžďové svaly, přičemž skvěle podpoří psychickou pohodu. Stačí si lehnout na záda s nohama nataženýma rovně před sebou a rukama v bok. Poté uchopte levé koleno a začněte jej pomalu přitahovat k hrudníku (ruce sepněte za stehnem). Takto vydržte zhruba 30 až 60 vteřin, přičemž se snažte zhluboka dýchat, a nakonec opakujte na druhou nohu. Snažte se vyhnout zvedání boků.

Pootočení páteře vsedě

Dalším skvělým cvičením je klasický twist, který protáhne vaše boky, hýždě a záda. Jeho procvičování mimo jiné zlepšuje pohyblivost páteře, pomáhá stimulovat vnitřní orgány a protahuje břicho, ramena a krk. Provedete jej následovně:

Úleva od bolesti za krkem během 2 dnů díky fintě, kterou zvládne každý

  • Posaďte se na podlahu s oběma nohama nataženýma dopředu.
  • Ohněte levé koleno a položte chodidlo na vnější stranu pravého stehna.
  • Položte pravou paži na vnější stranu levého stehna a levou za sebe jako oporu.
  • Nyní se začněte pomalu otáčet na levou stranu, kam vás tělo pustí, a držte tuto pozici po dobu 1 minuty.
  • Opakujte na druhou stranu.
sval křeč cvičení
Fotografie: Freepik

Kočka a kráva

Toto cvičení je skvělý způsob, jak uvolnit páteř a protáhnout ramena, krk a hrudník. Stačí se postavit na všechny čtyři končetiny (ruce a kolena na zemi) a s nádechem zatlačit do dlaní a nohou, abyste se dokázali podívat nahoru. Jakmile začnete vydechovat, zasuňte bradu do hrudníku a vyhrbte se co nejvíce nahoru to půjde (vaše hlava by nyní měla směřovat dolů). Tento pohyb opakujte co 1 až 2 minuty.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]