Bič na nepříjemné nadýmání a plynatost. Metody, které vás osvobodí a vrátí sebejistotu

Fotografie: Depositphotos

Nadýmání a plynatost mohou velmi snadno ovlivnit váš každodenní život. K úlevě vám však dokážou velmi účinně dopomoci oblíbené potraviny.

Nadýmání a plynatost jsou běžné a zároveň nezávažné problémy, které však dokáží velmi negativně narušit vaše každodenní činnosti. Abyste si však ulevili, nemusíte si ihned kupovat komerční léky z lékáren – skvěle vám totiž postačí zařadit do jídelníčku správné léčivé potraviny, které vám pomohou příznaky snadno a efektivně zmírnit. Níže se můžete seznámit s těmi nejlepšími z nich. Prozradila je lékařka Debra Sullivan.

Přidejte do svého jídla kmín

Přidání již malého množství kmínu do vaše jídla vám může velmi snadno ulevit v boji proti nadýmání a plynatosti. Zároveň je skvělým pomocníkem, který vás zbaví bolesti břicha a podpoří funkci vašeho trávicího traktu. Využít ho můžete i jako prevenci, takže až si příště budete dávat luštěniny, rozhodně na něj nezapomeňte.

Léčivý fenykl

Dalším skvělým lékem, po kterém byste měli v případě nadýmání a plynatosti sáhnout, je fenykl. Jeho semena i listy se používají v medicíně proti vypuzování plynů z trávicího traktu a navíc skvěle podporuje funkci trávicího systému. Kromě toho vám také pomůže při zácpě a průjmu a průjmu a přidávat jej můžete do syrových salátů, šťáv a koktejlů.

Blahodárná skořice

Skořice je velmi oblíbené koření, které je známo pro své protizánětlivé, antimikrobiální, antioxidační a protirakovinnými účinky. Díky tomu je také skvělým pomocníkem při nadýmání a plynatosti, žaludečních potížích, střevních parazitech a zhoršené funkci jater. V případě, že vás některý z těchto problémů trápí, rozhodně by ve vašem jídelníčku neměla chybět.

Fotografie: Pixabay

Síla zázvoru

Kořen zázvoru patří mezi nejsilnější přírodní léčiva, které máme k dispozici. Díky svým protizánětlivým a antioxidačním vlastnostem vám může skvěle pomoci snížit plynatost, nadýmání a také žaludeční nevolnost. Kromě toho je označován za přirozené projímadlo, které nedráždí střeva. Zázvor by však ve vašem jídelníčku neměl chybět v žádném případě.

Obyčejná voda

Pitný režim je důležitý, ovšem zapomínat byste na něj neměli obzvláště v případě, kdy vás trápí nadýmání, plynatost nebo jiné zažívací potíže. Dostatečný přísun obyčejné vody podpoří váš trávicí systém a rychleji vám pomůže odbourat tyto nepříjemné problémy. Denně byste měli vypít minimálně 2-2,5 litrů, a to nejlépe ve formě neperlivé vody nebo neslazených bylinkových čajů.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]