Zanesené cévy zůstanou minulostí díky osvědčeným potravinám. Patří mezi ně i ryby a vejce

Fotografie: Depositphotos

Zanesené cévy mohou mít vážný dopad na vaše celkové zdraví. Svá rizika můžete zmírnit pomocí vhodných potravin a dostatečného pohybu.  

Současná doba plná nezdravé stravy a nedostatku pohybu neustále přispívá k hromadění plaku v cévách. Jedná se však o velmi nebezpečný faktor, který může v horších případech způsobit vážná onemocnění, jako je srdeční infarkt nebo mozková mrtvice. Pokud vám tedy bylo od doktora řečeno, že je váš krevní oběh zanesený, rozhodně na nic nečekejte a začněte s vhodnou léčbou. Určitou pomoc můžete hledat v potravinách, říká doktorka Megan Soliman.

Správná strava si dokáže poradit s cholesterolem

Zdravá strava je základem všeho, a proto není divu, že si dokáže poradit s nahromaděným cholesterolem v cévách a dalšími problémy. Přece jen jsou to právě nezdravé potraviny, které přispívají k jeho hromadění na jejich stěnách. Tento faktor pak může dle Healthline mimo jiné vést k vyššímu riziku srdečního infarktu a mozkové mrtvice, což jsou život ohrožující stravy. Nikdy ho proto neignorujte a začněte s léčbou co nejdříve.

Kromě léků a dalších lékařských metod se můžete nejprve zaměřit na svůj každodenní jídelníček. S odstraněním plaku z cév dokáží pomoci především prozánětlivé potraviny, jako jsou dle lékařky Angely Ryan Lee například luštěniny, oves, zelenina, ovoce, ořechy, semena a také zrna. Stejně tak se zaměřte na potraviny s obsahem nenasycených tuků, tedy například mořské ryby, vajíčka a olivový olej.

olivový olej
Fotografie: Freepik

Petrželový čaj a jeho zdravotní benefity: Patří mezi ně i podpora pleti a detoxikace těla

Vyhýbat byste se poté měli zpravidla vysoce zpracovaným potravinám, potravinám s obsahem trans-tuků, nasycených tuků, přidaných cukrů a nadbytku sodíku, radí Erica Julson. Neméně důležitá je i pravidelná aktivita, která prospívá celkovému zdraví jedince a pomáhá udržovat krevní oběh v dobré formě. Na Zdravém Stravování jsme také psali o typických příznacích krevní sraženiny, které byste neměli nikdy ignorovat.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]