Detoxikace a očista organismu díky nápojům, které dodají energii a optimismus

Jaro klepe na dveře a každý z toho jistě má radost. Detoxikační nápoje se na něj pomohou připravit tak, abychom do něj vstoupili skutečně plni energie a síly do všeho. A co nás čeká? Náš organismus potřebuje po zimě důkladnou očistu. Velká část lidského těla je tvořena právě vodou a tu je dobré mu v těchto dnech dodávat v maximálním množství. Zde to ale nekončí.

Vodu můžete doplnit o zajímavé ingredience, které vašemu tělu pomohou detoxikovat a odstranit z něj všechny nebezpečné toxiny, které se v něm celou zimu hromadily. Připravte si nápoje dle našeho návodu a těšte se, že se rychle dostanete do té správné formy.

Před spaním

Jsou různé druhy nápojů. Některé je vhodné konzumovat ráno nebo během dne, protože tělu dodávají energii a budí jej k lepším výkonům. Tento drink je ale vhodnější dát si před spaním. Příjemně vám pomůže k uvolnění a zajistí dostatek hydratace ne celou noc. Jak si jej připravit? Budete potřebovat sklenici čisté vody a do té přidejte okurku, citron, případně pomeranč, zelené lístky máty a máte hotovo. Díky citronové šťávě dojde k rychlé očistě organismu, máta zase uleví od trávicích obtíží a dopřeje vám pokojný spánek.

Dávka energie

Jestliže se cítíte unavení a bez nálady, pomůže vám tento skvělý životabudič. Do vody přidejte šťávu z celého grapefruitu. Toto ovoce pochází z rajských ostrovů Karibiku a kromě své exotické chuti nabízí i vysoký obsah vitamínu C, vitamínu B1, vitamínu K nebo bioflavonoidů. Dokáže tělo nakopnout k lepším výkonů, podporuje metabolismus a chrání střevní mikroflóru.

Odstranění toxinů

Trápí-li vás nepěkná pleť, únava a další zdravotní potíže, může být na vině vysoká míra toxinů ve vašem organismu. Do vody přidejte jablka a jablečnou šťávu a nechte toto skvělé ovoce dělat svá kouzla. Jablka jsou bohatým zdrojem mnoha cenných látek. Obsahují například jablečný pektin (rozpustnou vlákninu), vitamín C, vitamíny skupiny B a minerální látky jako je vápník, sodík, železo, hořčík, křemík či draslík. Vaše tělo po zimě přesně takovou nálož vitamínů potřebuje jako sůl. Pro zvýšení účinků můžete do jablečné šťávy přidat ještě lžíci jablečného octa.

Na redukci

Je-li vaším primárním cílem zhubnout, pak neváhejte přidat do svého nápoje čerstvé lístky zeleného čaje a máty. Tyto dvě bylinky vytváří dokonalou kombinaci, která rozproudí váš metabolismus a pomůže vám dosáhnout vysněných cílů.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]