Cviky na odstranění bolesti spodní části zad – cvičení nejen pro ženy

Pokud trávíte příliš mnoho času sezením u počítače, případně máte-li jiný typ sedavé práce, většinou na sebe bolest zad nenechá dlouho čekat. Bolest v zádech se zpravidla objevuje na konci dne. Existují však cviky, které pomáhají s posílením zad. My vám dnes některé představíme, ale ve skutečnosti je jich mnohem více.

Nemusíte je ani složitě vyhledávat na internetu. Stačí si stáhnout některou z aplikací, která zahrnuje cviky pro bolavá záda, případně cviky pro silná záda, jako prevenci proti bolestem. Většina těchto cviků vychází z jógy. Jestliže budete cvičit pravidelně, budete se cítit mnohem lépe. Cvičení je zároveň i prevencí.

Cvik BIRD DOGS

Klekněte si na všechny čtyři (jako pejsek) a zpevněte střed těla. Páteř neprohýbejte a nekřivte se. Pak natáhněte pravou nohu dozadu a levou ruku dopředu a snažte se udržet balanc. Nohy a ruce takto střídejte. Nedělejte žádné rychlé a škubavé pohyby. Opakujte 20x

Cvik CAT POSE

Opět cvik, kde budete klečet na čtyřech. Kočičí pózu zaujmete tak, že přemístíte váhu na dlaně. Břicho vtahujte nahoru a uvolňujte dolů. Tento cvik si mnoho jistě z vás vybaví, protože se cvičil již na základních školách. Říkalo se mu kočičí hřbet.

Cvik BOW POSE

Pozice luku docílíte tak, že si lehnete na břicho, natáhnete ruce dozadu a uchopíte svá chodidla a prohnete se. Kolena jsou od sebe zhruba v šíři boků – ne více. Snažte se odlepit i stehna od země a nezapomínejte na práci s dechem. V pozici vydržte jen tak dlouho, co vám vaše tělo povolí. Nepřepínejte se a nikdy nedělejte nic přes bolest.

Cvik Forward Bend

Z polohy ve stoje se předkloníte (mějte rovná záda), krk uvolněný a snažte se ohnout dolů, ale stále si hlídejte, aby se vám nekulatila záda. Ohněte se jen tam, kam to zvládnete. Páteř musí být rovná. Máte-li problém s předklonem, když máte nohy u sebe, můžete se široce rozkročit.

Tip na závěr

Pokud se vám nechce hledat vhodné cviky na internetu i to, jak se který cvik provádí, stáhněte si do telefonu aplikaci. Existuje jich nespočet. Hledáte-li něco v češtině, pak doporučuji zkusit aplikaci Fitify – najdete tam cvičení na doma, jógu, protažení, cviky na bolavá záda, cvičení s míčem, gumou a další.

Obrázek: pixabay.com