Úleva od bolavých zad z domova: Dětská póza nebo krok vpřed přinesou kýžený efekt

Fotografie: Depositphotos

Záda jsou často vystavena velkému namáhání a bolesti. Pokud hledáte jednoduché způsoby, jak ulevit od bolesti zad, máme pro vás dobré zprávy.

Bolest zad může ovlivnit váš každodenní život a omezit vás ve vykonávání běžných činností. Někdy jsou příčinou bolesti zad špatné držení těla, nedostatek pohybu nebo sedavý životní styl. Je důležité se zaměřit na posílení svalů zad a zlepšení flexibility, abyste snížili bolest a předešli budoucím potížím. Zde je seznam devíti cviků, které vám mohou pomoci ulevit od bolesti zad a zlepšit vaše zdraví a pohodu, říká doktorka Gregory Minnis.

Dětská póza

Postavte se na všechny čtyři a natáhněte ruce před sebe. Spusťte zadek na paty. Sklopte hlavu k podlaze a posuňte dlaně dopředu, dokud nejsou paže zcela nataženy. Zůstaňte v této poloze po dobu 30 sekund.

Na čtyři

Lehněte si na podlahu a pokrčte kolena. Vzdálenost mezi vašimi chodidly by se měla rovnat šířce vašich boků. Pokrčte levou nohu a zvedněte pravou nohu a položte ji na levé koleno. Obtočte ruce kolem levého stehna a jemně ho přitáhněte k sobě. Hlava a ramena by měly zůstat na podlaze. Měli byste cítit natažení pravého stehna. Držte obě nohy v této poloze po dobu 30 sekund.

Kroucení

Lehněte si na podlahu a pokrčte kolena. Vytočte nohy do strany, například doprava. Levá noha by měla celou dobu ležet na podlaze a pravý kotník na levém koleni. Položte ruce vedle hlavy a spusťte pravé koleno dolů (směrem k podlaze). Zůstaňte v této poloze po dobu 30 sekund. Cvičení provádějte na jednu stranu, poté na druhou.

Bolestivý ischias je minulostí. Stačí pravidelně cvičit 6 jednoduchých cviků a je vymalováno

Krok vpřed

Udělejte krok vpřed pravou nohou a opřete se o ruce. Dávejte pozor, aby pravá ruka byla nalevo od nohy. Vykročte vpřed pravou nohou na šířku pravé ruky. Poté, aniž byste pohnuli rukama, posuňte stehno dopředu, abyste natáhli přední část stehna. Držte tuto pozici po dobu 30 sekund. Udělejte totéž s druhou nohou.

zánět žena záda
Fotografie: Pexels

Mezera

Roztáhněte nohy široce od sebe, chodidla směřují ven. Záda by měla být rovná, ramena dolů a břicho vtažené. Snižte se pomalu, jako byste seděli na židli, roztáhněte kolena do strany. Zůstaňte v této poloze po dobu 30 sekund.

Stop bolesti v oblasti krku. Praktické cviky přinesou okamžitou úlevu

Skládání

Postavte se a roztáhněte nohy od sebe tak, aby prsty směřovaly dopředu. S výdechem se předkloňte, držte rovná záda a mírně pokrčená kolena. Uvolněte se a vydržte v této poloze 30 sekund, poté se pomalu postavte.

Šťastné miminko

Lehněte si na zem a při výdechu přitáhněte kolena k břichu. Při nádechu uchopte rukama vnější stranu chodidla. Mírně oddělte kolena, mírně širší než vaše tělo, a přitáhněte je až k podpaží. Ujistěte se, že máte kolena rovnoběžně s podlahou. Zůstaňte v této poloze po dobu 30 sekund.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]