Problémy s bolestí zad může pomoci vyřešit konzumace určitých druhů ovoce

Jedním z nejčastějších trápení moderního člověka je bolest zad. A ani omylem se to netýká pouze starších lidí. Těmito potížemi stále častěji trpí i lidé v mladém a produktivním věku. A na vině je – jak jinak – náš nevhodný životní styl. Jde především o to, že většina lidí vykonává sedavé zaměstnání, což znamená, že až osm hodin denně v kuse sedí na jednom místě.

Přestávky jsou velmi krátké a tělo se během nich nedokáže dobře regenerovat. Následkem toho trpí páteř, a to zejména ta bederní. Málokdy totiž lidé sedí správně. Většinou se hrbí, všelijak se kroutí a zádové svalstvo postupně ochabuje.

Proti bolestem se dá bojovat různými způsoby, ale je to vždy běh na dlouhou trať. Ideálním řešením je samozřejmě pravidelné cvičení a změna sedavého zaměstnání. Ale to je pro mnoho lidí zcela nesplnitelné. Proto hledají alternativní metody, jak se bolesti zbavit přirozeně a bez nutnosti zásahu lékařem. Překvapivě se nabízí poměrně jednoduché řešení, které většině lidí skutečně zabírá. Nic tedy nedáte za to vyzkoušet jej taky.

Postačí kousek ovoce

Je to velmi jednoduché. V podstatě stačí před spaním sníst jen několik kusů sušeného ovoce. Konkrétně jde o:

  • Jeden fík
  • Jednu meruňku
  • Jednu švestku

Tyto plody obsahují látky, které údajně vedou k regeneraci tkání, které tvoří meziobratlové ploténky. Dělají je silnější a pevnější. Svaly mezi obratli, které drží páteř vzpřímenou, se tak regenerují samy, zcela bez nutnosti vnějšího zásahu. Zdá se to být až směsně jednoduché, že? Ale proč by to skutečně nemohlo fungovat? Vždyť sama příroda je vůbec tím nejlepším lékařem, o tom jsme se již mnohokrát stačili přesvědčit. Dobře samozřejmě uděláte, pokud nebudete spoléhat jen na sílu sušeného ovoce a sami se trochu přičiníte na uzdravení vašich zad. Zkuste se více pohybovat a zahrnout do své denní rutiny několik cviků speciálně zaměřených na záda.

Fotografie: Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]