Cviky na břicho – nebojte se jich!

Chcete-li zhubnout, určitě stojí zato posilovat jednotlivé tělní partie. Nejčastěji se tuk usazuje v oblasti břicha. U mužů je tomu tak prakticky skoro pokaždé a u žen v jednom ze dvou případů. Některé ženy spíše mají tukové tkáně na stehnech a jejich tvar těla připomíná spíše nápadně hrušku. U ostatních dochází k hlavnímu usazování tuků právě v oblasti břicha. Pro všechny jmenované typy jsou ideální cviky na břicho, které jej buď pomohou opticky zmenšit, anebo jej vypracují do takové podoby, za kterou by se nemusel stydět ani zkušený fitness trenér. Podívejme se tedy na možnosti posilování břicha podrobněji.

Posilujte břicho doma

Jestliže se rozhodnete pro posilování břišních svalů, nemusíte kvůli tomu chodit vůbec do posilovny. Na břicho totiž stačí cviky, které jsou založeny na působení vlastního těla jako jakéhosi odporu. Žádná závaží ani posilovací lavice potřebovat nebudete. Nejlepší je se přesně podívat na cviky, které jsou na břicho určené. Ty nejefektivnější z nich si můžete nastudovat.

Vybrané cviky na břicho

Posílení přímého břišního svalu

Optimálním cvikem pro posílení přímého břišního svalu jsou zkracovačky. Vychází se z polohy na zádech. Nohy jsou pokrčeny a ruce máte za hlavou. Následně dochází ke zvedání horní části trupu tak, aby docházelo k pnutí. V tom byste měli zůstat určitou dobu a následně opět vše opakovat. Rozhodně vše řešte tahem a nesnažte se jakoby tělem rychle kmitat. Při zvedání hlavy vydechujte a při pokládání má přijít nádech. Na spodní část přímého břišního svalu je vhodný cvik, kdy ležíte na zádech a nohy napnete před sebe. Následně jdou nohy do vzduchu a vy jimi stříháte jakoby na nůžkách.

Posílení zevního a vnitřního šikmého svalu

Pro toto posilování jsou vhodné zkracovačky s vytáčením na stranu. Jde tedy o ten samý princip jako u popsaných zkracovaček pouze s tím, že se vykloníte na jednu ze stran. Pro posilování břišních svalů můžete volit jako vhodnou pomůcku i míč určený pro cvičení. Může vám cvičení zpříjemnit a zpestřit.

Fotografie publikována se svolením Pixomar Photography/FreeDigitalPhotos.net