Které z pěti druhů břicha trápí vás? Vyzkoušejte způsoby, jak se rychle dostat do formy

Fotografie: Depositphotos

Se svým břichem je spokojena jen hrstka žen, ty ostatní ho schovávají do volného oblečení a jsou ve stresu pokaždé, když se mají svléknout do plavek.

Mnoho žen a dívek si stále dělá starosti, když na sebe mají obléknout plavky. Na jejich těle totiž kazí celkový dojem jedna věc a tím je břicho. Většina z nás si myslí, že nejlepší způsob, jak získat ploché břicho, jsou stovky hodin v posilovně. Podle odborníků tomu ale tak není. Jestliže chcete získat znovu svou ideální postavu, musíte nejdříve zjistit příčinu toho, proč je vaše břicho v aktuálním stavu. Určete si tedy správně váš typ břicha a začněte aktivně pracovat na jeho formování, říká osobní trenér Daniel Bubnis.

Fotografie: Unsplash

Břicho stresového původu

Jak prozrazuje název, původem tohoto břicha je především stres. Stává se to proto, že stres zvyšuje hladinu kortizolu a dlouhodobě zvýšené hladiny jsou úzce spojeny s rizikem obezity. Většina tuku v tomto břiše se hromadí vpředu a v oblasti pupku. Ideálně musíte odstranit stres, pít méně kávy a jíst více potravin obsahující hořčík. Můžete vyzkoušet například jógu nebo meditaci pro zmírnění stresu a nezapomínejte také na dostatečný spánek.

Hormonální břicho

Pokud se vaše břicho cítí jako polštář, znamená to, že procházíte hormonální změnou. Abyste se zbavili tohoto břicha, měli byste omezit nízkotučná jídla, jíst více avokáda, ryb, ořechů a vajec. Existuje mnoho hormonálních změn, které mohou vést k přírůstku hmotnosti. Pokud máte podezření, že tento problém potkal právě vás, určitě navštivte svého lékaře, který může určit skutečnou příčinu.

Fotografie: Freepik

Nafouklé břicho

Tento druh břicha se objevuje kvůli špatné stravě nebo nesnášenlivosti některých potravin. Zpravidla je břicho ráno ploché, ale objevuje se odpoledne, protože je ve střevě příliš mnoho plynů a dochází k poruchám trávení. Nejlepším nápadem je začít cvičit. Doporučuje se provádět kardio cvičení a dopřát si kvalitní spánek. Je také důležité upravit si svůj jídelníček a nejlépe si vše zapisovat do potravinového deníku, abyste měli přehled o tom, která jídla vám způsobují nadýmání.

Alkoholové břicho

Pokud jste milovníkem piva, můžete být majiteli takového druhu břicha. Hlavním důvodem je vysoká koncentrace viscerálního tuku, který se nachází mezi orgány a v dutině břišní. Kvůli většímu množství tohoto tuku na malém prostoru vytlačuje břišní stěnu směrem ven, a právě to způsobuje vypouklé a kulaté břicho. Vašim úkolem je tedy omezit konzumaci alkoholu a jíst více ovoce a zeleniny.

Fotografie: Unsplash

Poporodní břicho

Pokud se vám nedávno narodilo dítě, můžete vlastnit právě toto břicho. Pokud nebyly svaly břicha na těhotenství připraveny, vzniká po porodu rozestup břišních svalů nebo povolení břišní stěny. Diastáza břišních svalů představuje funkční problém, který může ovlivnit i zdravé zažívání. Pokud máte podezření na tento problém, kontaktujte svého lékaře. Přidejte si do stravovacího plánu více potravin obsahujících zdravý tuk, jako jsou ryby, ořechy, oleje a olivy.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]