Pozice při spánku má vliv na zdraví. Obzvláště pak jedna konkrétní

Fotografie: Freepik

Existuje velké množství diskuzí, teorií a faktů o této poloze, ale většina vědců v tom má jasno – tato poloha je pro zdraví škodlivá. Spánek na břiše je tedy bombou, která může kdykoli vybuchnout. Časté spaní v takové poloze může negativně ovlivnit fungování genitálií, srdce, žaludku i střeva.

Člověk spí proto, aby zregeneroval celé své tělo i mysl. Během spánku by člověk neměl být ničím rušen, a to ani noční košilí, která se vyhrnuje, či něčemu podobnému. Proto se také doporučuje, aby lidé spali nazí.

Přesné vysvětlení negativity spánku na břiše

Věděli jste, že velmi malé děti nebo naopak staří lidé by na břiše vůbec spát neměli? Při spánku na břiše je hrudník stlačený a fungování dechu i srdce je slabší. To znamená, že se plíce špatně roztahují a kyslík v nich se neobnovuje.

Pokud ležíte na zádech, hrudník je narovnaný a dýchací ani jiné tělní funkce nejsou omezené. Mladí lidé se občasného spaní na břiše nemusejí obávat, ale miminka či staří lidé by v této poloze zůstávat neměli. I když se mladému člověku nemůže nic přihodit, může si pravidelným spánkem na břiše způsobit nepříjemnosti, které vedou k bolestem zad.

Pokud spíte na břiše, a ještě máte hlavu na polštáři, svou krční páteř máte v nepřirozené poloze – tedy maximální rotaci obratlů. Šíjové svaly jsou napnuté a ráno vás mohou potrápit nepříjemnou bolestí. Tímto spánkem a vytočení obratle může dojít až k zúžení průchodu cév. Ty jsou umístěné skrze výběžky krčních obratlů a putují až do mozku. Nejen že se člověk ráno probudí s bolestí zad, ale i s bolestí hlavy.

Jaký je názor vědců na spánek na břiše

Jednoduše řečeno, spánku na břiše by se měl vyhnout každý z nás. Takový spánek nepříznivě ovlivňuje stav, ale i samotný vzhled hrudníku. Při častém spaní na břiše je hrudník stlačen a kůže se začíná deformovat. U žen taková deformace může způsobit vznik strií na hrudi, ale také maligní novotvar v prsu.

Fotografie: Freepik

Spánek na břiše se nedoporučuje ani pro ty, kteří mají potíže s pohybovým aparátem. Možná se vám to zdá nemožné, ale takové mnohdy pro někoho pohodlné spaní může u mužů, ale i žen způsobit sexuální poruchy a následnou impotenci.

Zbytečně své zdraví neprovokujte a lehněte si do jiné polohy. Doporučuje se ležet na levém boku pro kvalitní prokrvení důležitých orgánů.


Řekněte ostatním, co si myslíte