Tyto cviky pomohou uvolnit nohy, bolesti kloubů a kolen

obrázek: beautynesia.id

Hodně lidí trpí v současné době bolestmi kolen a často doufají, že nejde o chronické bolesti. Chcete se jich přirozeně zbavit, nicméně prášky, ty na chronickou bolest nepomohou. Dobrou zprávou je, že existují cviky, které vám mohou pomoci uvolnit od bolesti v nohou a kolenou. Budete se cítit o mnoho lépe!

Chůze po špičkách

Jednoduché, ale velmi účinné cvičení. Choďte zkrátka po špičkách. Posiluje to prsty i celé nohy. Provádějte cvičení asi 15 minut v kuse, pokud vás to opravdu hodně bolí, dejte si chvíli pauzu.

Zvedání se za patou

K tomuto cviku potřebujete pouze židli. Chyťte se opěradla židle a zvedněte jednu nohu, kterou ohnete v koleni. Na noze, které stojíte, se postavte na špičky a pomalu pokládejte nohu dolu. Tento cvik zopakujte asi desetkrát až patnáctkrát na každou nohu. Tímto cvičením posilujete svaly kotníku a kolen.

Přítahy

K tomuto cviku potřebujete pevnou oporu gauče nebo židle a gumu. Gumu obtočte okolo pevného bodu, sedněte si na zem, zapřete o špičku nohy a přitahujte nohu lehce k sobě. Cvik provádějte pomalu, táhlým pohybem a na každou nohu provádějte cvik patnáctkrát. S tímto jednoduchým cvičením budete posilovat vaše vnější stehenní svaly a lýtko.

Kroužení

Zvedněte mírně jednu nohu nahoru a jemně s ní kružte asi deset minut. Kruhy by měly jít směrem dovnitř a ven. Toto cvičení opakujte dvakrát až třikrát na každou nohu.

Cviky s míčkem

Vezměte tenisový míček a dejte jej na podlahu. Sedněte si na židli, položte nohu jemně na tenisový míček a jemně zatlačte a přejíždějte nohou jemně po míčku tam a zase zpátky. Provádějte tento cvik deset minut na každou nohu.

Krčte prsty

Postavte se rovně a snažte se nohou, respektive prsty, uchopit něco, co je na zemi. Chcete-li si to zjednodušit, pak položte pod nohy ručník a opatrně se jej snažte prsty uchopit.