Citron není prospěšný jen pro zdraví, zlepšíte díky němu i svou krásu

Citron je unikátním ovocem, které byste měli využívat nejenom pro zlepšení zdraví. Hodí se i ve chvíli, kdy chcete podpořit svou krásu. Ukážeme vám, jak na to. A rozhodně to není nic složitého. Právě naopak. Toto ovoce obsahuje řadu unikátních látek, které jsou pro vaši pleť zaručeně tím nejlepším možným.

Obličejová maska

Citron můžete použít i jako obličejovou masku, která rozjasní pleť. A je to velmi jednoduché. Stačí vám jedna lžíce medu, jedna lžička citronové šťávy a lžíce jogurtu. Vše smíchejte dohromady, aplikujte na obličej, krk i oblast dekoltu a po 15 minutách opláchněte. Po pár aplikacích bude pleť jasnější.

Peeling

Citron se hodí, i když potřebujete pleť hloubkově vyčistit. Na přírodní peeling budete potřebovat půl sklenky olivového oleje, stejné množství cukru krystal a dále šťávu z citronu. Tuto směs následně krouživými pohyby nanášejte na svou pleť, čímž ji dokonale vyčistíte. Potom ji opláchněte vodou.

Tonikum

Proč ho kupovat, když pomůže to, co máte doma. Potřebovat budete tři šálky ledové vody, půl šálku nastrouhané okurky, tři lžíce citronové šťávy a potom ještě čtvrtku citronu na kousky. Toto všechno vložíte do mixéru a ten necháte chvíli pracovat. Potom do směsi namočíte kousek bavlněné látky a opatrně nanášíte na svou pleť.

Ochranný krém

Pokud chcete svou pleť chránit, je citron také skvělou volbou. Potřebovat budete lžíci takzvané růžové vody, stejné množství citronové šťávy a stejné množství šťávy ze salátové okurky. Potom vše smíchejte a daný roztok aplikujte na tělo jak ve chvíli, kdy se chystáte na slunce, tak i po opalování. V obou případech se kůži velmi uleví.

Odstraňovač černých teček

Když si s nimi nevíte rady, tak na ně použijte citron. Stačí jenom nakrájet citron na poloviny, jednu vzít, pokapat ho trochou medu a plochou citronu následně jezděte po obličeji tam, kde se černé tečky objevují. Po aplikaci opláchněte vlažnou vodou. Toto dělejte třikrát týdne a brzy uvidíte změny.

Krém na strie

Trápí vás na břiše, na stehnech, nebo i jinde? Zkuste na ně přírodní cestu. Stačí jenom šťáva z citronu, kterou budete krouživými pohyby roztírat na postižené místa a tím je masírovat. Potom nechte 10 minut působit a následně opláchněte.

Výživa pro nehty

Není to jenom vaše pleť. Jsou to i vaše nehty, které jsou symbolem vaší krásy. Proto vymačkejte citronovou šťávu a tou nehty buď potřete, nebo je do šťávy asi na tři minuty namočte. Takto opakujte několikrát týdně a brzy se dostaví změna.


Řekněte ostatním, co si myslíte