Potraviny, které způsobují, že tělo stárne mnohem rychleji, než by mělo. Vyřaďte je ze svého jídelníčku

Fotografie: Freepik

Některé potraviny mohou způsobit, že naše tělo bude stárnout rychleji, než by mělo. Mezi takové „živiny“ patří například rychlé sacharidy. Snižují metabolismus a oslabují imunitní systém.

Špatná strava vede nejen k nárůstu hmotnosti, kilogramy navíc vás v krajním případě mohou ohrožovat na životě. Tělo stárne mnohem rychleji, špatné potraviny mohou tělo okyselit nebo zalkalizovat. V prvním případě se může jednat o chronický zánět v tkáních, kdy buňky už nebudou správně fungovat. Okyselení je přímá cesta ke stárnutí.

Fotografie: Freepik

Mezi nebezpečné výrobky patří sladkosti, pečivo nebo koláče

Jednoduché sacharidy obsahují výrobky jako jsou sladkosti, pečivo, koláče. Způsobují zánět, protože se hromadí v tkáních. Ty pak nemohou přijímat tolik kyslíku, kolik potřebují. Navíc potraviny s jednoduchými sacharidy snižují imunitu dokonce o 50 %.

Ovoce je samozřejmě velmi zdravé, obsahuje mnoho vitaminů a minerálů a většina z nás si bez něj nedokáže život představit. Existuje ale jedna jeho nevýhoda. Kvůli nadbytku fruktózy v krvi může dojít k inzulínové zátěži, v jejímž důsledku se tělo stává kyselejším a rychleji stárne.

Nedostatek vody je hlavní příčinou stárnutí. Buňky se neumí samy umýt a pečovat o sebe, a tak se toxiny a odpadní produkty pouze hromadí, ale nevylučují se. Výsledkem je, že buňka rychleji stárne. Proto dbejte na pitný režim, každý by měl vypít alespoň 1,5 litru čisté vody každý den. Pro zpestření si můžete do vody přidat zázvor nebo citronovou šťávu.

Fotografie: Freepik

Alfou a omegou je správná strava

Mezi jídly se obecně doporučuje rozestup 4-6 hodin. Pokud mezi jídly neuděláte dostatečně dlouhou přestávku, bude hladin cukru v krvi trvale velmi vysoká, a to vede k cukrovce a předčasnému stárnutí.

Stárnutí můžete zabránit také pomocí různých denních i nočních krémů, které v sobě mají kyselinu hyaluronovou, která vyplňuje pleť a ta poté vypadá mladší a svěžejší. Pravidelně na sobě pracujte a dopřejte si aktivní odpočinek, u kterého vypnete mozek. Celkově je dobré být nad věcí, optimista a vidět věci spíše v pozitivním světle. Mít se rád a mít rád život se na vaší tváři podepíše. A navíc, člověku je jen tolik let, na kolik se cítí. Jestli se budete usmívat, mít přátelé, dobrou práci a skvělou rodinu a zázemí, ostatní to uvidí a i vy sami se budete cítit dobře, třeba i s pár kilogramy navíc.

Zdroj: EatThis

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]